bolak

Když dostanete od doktora žádanku na laboratorní vyšetření moči, který stojí normálně třeba 25 korun…

… a vy na tom papíru jenak pro legraci zaškrtnete úplně všechno co jde, včetně různejch testů na vzácný protilátky, který stojej několik tisíc, co se bude dít?

Nejlepší odpověď
briketka10

asi by ti poděkoval :)

Další odpovědi
pusinka50

Nejspíš ti doktor řekne, že to musíš zaplatit, to by určitě neprošlo, protože to jde do nákladů toho lékaře

cochee

No myslím, že to by laborant/-ka zvedl/-a telefon a volala lékaři, jestli to myslí vážně – a bylo by tóčo. Nehledě k tomu, že na žádanku se píše kód diagnózy a to vyšetření by asi s tou chorobou mělo souviset. Asi neprojde test na chlamydie třeba u diabetes 🙂
Doplňuji:
Tu chlamydii jsem plácl, ve skutečnosti se test na chlamydie nedělá z moči, ale ze séra anebo liquoru.

bolak

briketka10: no to určitě :) ale mně jde spíš o to, jestli bych to musel platit

pusinka50, cochee: ten případ sem úmyslně vyhrotil, abyste pochopili o co mi jde :) samozřejmě že pokud by byl lékař ve stejný budouvě jako laboratoř, tak by se to dalo snadno ověřit, ale mně šlo spíš o to, co by se dělo potom, kdybych si tam zaškrtnul něco třeba i jen ze zvědavosti, jak jestli bych to musel následně nějak platit? a to s tou diagnózou je sice pravda, ale uvědom si že na odběrech pracujou sestry, a pokud jim doneseš žádanku od internisty, tak věděj prakticky kulový a ani do toho podle mě nebudou nijak šťourat, aby se neztrapnily (pokud to samozřejmě nebude supernápadný jako ten můj extrémní příklad :)) a pokud se teprve hledá příčina, tak ty diagnźy uvedený na tom papíře jsou spíš tipovačky…

další věc je ta, že pokud dostanete žádanku a půjdete na testy v jiným městě, s tím že tam zaškrnete že pro výsledky si dojdete osobně, tak to ten lékař zjistí až ve chvíli kdy mu to donesete, a pokud mu to nedonesete vůbec, tak na to přijde až při nějaký kontrole po x měsících, pokud vůbec, a v případě že tam něco zaškrtnete vy sami, tak si klidně může myslet že vám to nechal testovat on sám (pokud to třeba bude jen jedna pitomá kolonka navíc).

Nebo jak se to vůbec zpětně kontroluje, to si ten doktor někdy po půl roce sedne a probírá všechny testy co vydal? Co když pacient požádá o novou žádanku s tím že tu původní ztratil a zajde si testy udělat do jiného města s tím že si tam zaškrtne i něco navíc? Kdy přesně se to ten doktor dozví?

jinak pro cochee: testy na chlamydie se z moči normálně dělaj…