Nikkol

Když dostane občan Ukrajiny vízum do České republiky, je to vízum do celého „šengenu“?

Já jen jestli ho můžeme vzít na výlet třeba do Rakouska nebo Německa..

Nejlepší odpověď
Angie

Ano, teď už tomu tak je. Když občan Ukrajiny dostane vízum do jedné ze zemí šengenu (což ČR je), může cestovat i do jiných zemí šengenu (což Rakousko a Německo jsou také). Ale není to tak, že dostal vízum do celého šengenu. Výlet ano, ale určitě ne nějaký dlouhodobý pobyt v zemi jiné než do které má vízum