bolak

Když doktor oznámí pacientovi že umře a pak se přijde na to že v laborce popletli výsledky…

…a ta osoba se mezitím oběsí, bude za to někdo potrestanej? Dostanou ty laboranti, který to popletli nějakej trest, za zabití z nedbalosti nebo něco podobnýho?

Nejlepší odpověď
firemage3293

Existuje věc jako "falešně pozitvní/negativní výsledek testu. Ve velmi malém procentu se tyto výsledky pohybují ve veřejných statistikách a přestože pravděpodobnost takovéhoto výsledku je nízká uvědomte si, že ten test se dělá třeba tisíckrát do roka. I kdyby takový výsledek měl pravděpodobnost 1:1000 tak se to prostě stane… A člověk co se oběsí protože má umřít je podle mě srab

Další odpovědi
venkovan

To by musel napsat proč si dal smyčku okolo krku.
A pro firemage 3293 – pro určité typy nemocí je ta dobrovolný odchod ze světa i kus velké úcty ke svým nejbližším. Ne, že je to srab.

anonym

myslite " naseho " doktora ? :)

  • iv-

anonym

Ahoj, bolaku. Tak na takový dotaz ze mne odpověď nevymámíš, ale fakt bych moc ráda věděla, kam na to chodíš. Jedna z těch, kde mne mrzí, že nejde ohvězdičkovat včetně nominace.

bolak

Do krámu.

V březnu sem byl navštívit kamaráda v nemocnici, začala ho zničehonic brnět noha ale to není důležitý, povídal mi o tom jak jeho sestře loni doktoři „našli rakovinu“. Byla na nějaký prohlídce, tam ji odebrali krev, odeslali na pár dalších vyšetření a oznámili že má rakovinu. O tři měsíce ji dělali kontrolní testy a zjistilo se že je zdravá a že nic neměla. Legrace.

Doktoři zřejmě podobný jako v tý reklamě, kde stojej u rentgenovýho snímku ty tři kapacity a diskutujou jak pacientovi nejlíp odoperovat nádor a když konečně najdou způsob a odejdou z místnosti směr operační sál, tak je záběr na ten RTG snímek, kde ten nádor zničehonic zamává křídly a sám odletí.

venkovan

Zažil jsem několikrát, že doktoři to takto přémo neřekli, ale bylo vidět, že je něco hodně nepříjemného. Rychle mne prohnali celou řadou vyšetření – když omylem slyšíte hrozí nebezpečí z prodlení,klidu to nepřidá. A taky než jsem na vyšetření se dostal, lecos tělo dokázalo samo porovnat.
Zatím dobře, ale stále pod kontrolou. Prostě do nekonečna tu nebudem. A proto bychom měli tak nějak žít, aby okolí z nás mělo alespoň trochu radosti.

led

K sestre…
Niekedy sa stávajú aj „zázraky“.
Stalo sa mi, že niečo našli, na snímkach to bolo aj vidno. Prišiel termín operácie. Všetko sa pripravilo na operáciu, keď operatér si ešte raz chcel pozrieť miesto zásahu. Spravili sa nové snímky, všetko čisté, operáciu nebolo treba.
Odhad lekárov bol, možno strach z choroby bol taký veľký, že sa organizmus dokázal sám vyliečiť.
Aj to sa stáva, teda nemusí ísť vžde len o lajdácku prácu niekoho.

mosoj

Fakt k tomu doktorovi nechoď.

anonym

Víš, trochu už se v těch Tvých otázkách orientuju. Bylo mi jasné, že mluvíš o něčem konkrétním. Máš pravdu, pro člověka s takovou diagnózou zážitek na zbláznění. Hned tak mne nic nepoloží, ale tohle musí zamávat i s nejotrlejším člověkem. Asi bych v tu chvíli moc litovala, že nemám zbrojní pas.

bolak

Co ty můžeš vědět, třeba sem si tu příhodu celou vymyslel, jen abych ospravedlnil moji nesmyslnou otázku a dal jí emocionální nádech, abych z vás vytlouk ňáký body. :)

A neměla bys mi dávat hvězdičky, co si o tobě Dr.Axl pomyslí…

anonym

copak doktor, ale ja ! hned me napadlo neco o vlezdoprdelkovani … -iv-