bolak

Když dám do mrazáku zavařovací sklenici naplněnou vodou, ale bez víčka (s volným vrškem), praskne nebo nepraskne?

Myslím, až voda zmrzne…

Nejlepší odpověď
mosoj

Spolehlivě praskne. Led se rozpíná stejnoměrně a všemi směry.

Další odpovědi
brillant

až bude led tát tak sklenice praskne

venkovan

Záleží na síle skla sklenice, na jejím tvaru a zda je naplněna až pod zúžený okraj. Silnější, kuželová se širším hořejškem by prasknout nemusela, stejně jako sklenice naplněna do poloviny a ze silnějšího skla.

redy

kontrolní otázka – a proč?
a proč to chceš vědět?
a když praskne co budeš dělat?
a když nepraskne co uděláš?
a kdyš jenom napraskne co pak?
:DDDDDDDDDDDD­DDDDDDDDDDDDDDDDD

bolak

redy: prostě doma zbylo asi 4 litry rybí polívky a nikdo to nechce žrát :) a nahoře už se začala vytvářet taková jako pěna, takže v lednici to hádám tejden nevydrží… vypadá to jako nesmyslná otázka, že, ale jde o ryze praktický příklad :)

anonym

a nejake plastove kelimky nemate .. ? z Ramy, nebo nejakych jinych sracek ? :)

bolak

mám tu akorát ty z automatu na čukoládu :) a ty maj 0,2l..ale záchodová mísa, ta už patřičnej objem mít bude… a ani mrazit se to nemusí

bolak

mosoj: takže voda se rozpíná i po tom co zmrzne?

Sůwa

Není nic snazšího, než tu sklenici s vodou do mrazáku dát a uvidíš 🙂