Zacheus

Když dá továrník střílet do stávkujících dělníků, dá se to brát jako třídní boj buržoazie proti dělnictvu?

Nejlepší odpověď
Nassin

Ty z náš z historie, že by nějaký továrník nechal střílet do dělníků?

Další odpovědi
Emefej

Továrníci neměli žádné ozbrojené složky, kterým by mohli velet ke střelbě do lidí.

hapiky

Kdyby tomu tak bylo, byl by to trestný čin.

autacek

To nebyl továrník, ale Masaryk, alespoň tak se to traduje. Pochopitelně že když někdo dělá bordel, státní bezpečností složky proti němu zasáhnou (vždy v duchu režimu, který reprezentují a kdo jim velí). Důvod se vždy najde. Podívej, jak se potlačuje „občanská neposlušnost“ dnes.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Ani Masaryk. Byla to reakce na vyhrocené stávky v době hospodářské krize. Blíže viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Duchcovsk%C3%A1_st%­C3%A1vka a https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fr%C3%BDval­dovsk%C3%A1_st%­C3%A1vka Více podobných případů pokud vím neštěstí nebylo

autacek

Tak źe ano, za Masaryka se do dělníků dokonce střílelo. Který státník to nechá jen tak a ještě akt obhajuje, je spoluvinnen, neb současně reprezentuje daný režim, kdy Masaryk byl jeho hlavou.

Ovšem dnes to není o moc lepší, za nenošení roušky na holém prostranství tě represivní složky v zájmu národního blaha zákonně zmlátí a donutí k poslušnosti.

Proti dnešním brutalitě bezpečnostních složek v Evropě bylo potlačení demonstrace za plyšáku slabý odvarer.