Jack 12323

Když člověk pronajímá byt, musí platit vodu a elektřinu za nájemníka ?

Nejlepší odpověď
nyjono

Podle toho, jak se domluví a jak sepíší smlouvu.
Někdy platí majitel a nájemníkovi to později vyúčtuje, jindy platí dodavateli nájemník.
Také asi hraje roli, kdo v bytě bydlí a na jak dlouho.

Další odpovědi
Edison

… a někdy platí majitel a náemník to platí paušálem, nebo v ceně podnájmu. Podle dohody.

Arne1

Normální je, že dodavateli to platí majitel. Ale ten má od nájemníka zálohu jako součást nájmu, například 6+3 (tj 6 tisíc za pokoj, 3 tisíce energie – čísla jsou vymyšlená). Na konci roku to majitel propočítá a buď něco vrátí nebo požaduje po nájemníkovi doplatek.

Funna

vzhledem k tomu, že smlouvy s dodavateli energií má majitel, řeší se to obvykle tak, že to platí pronajímatel a peníze za energie jsou součástí nájmu…ve smlouvě je pak uvedeno, jaká částka je za nájem a jaká za energie – fixní částka…po doplatcích, či nedoplatcích na konci roku se to pak dorovná…

Kazatel

Tak jistě, vypadá to jednoduše, že je to dáno na domluvě, prakticky však může nájemník bydlet a neplatit a ty jsi povinen mu zajistit nerušené dodávky a pak se s ním můžeš soudit. Na kolik tě takový soud přijde a co zpravidla vysoudíš, můžeš hádat.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zas­tavit-neplaticum-vodu-je-nezakonne-potvrdil-soud-40217305