Avatar uživatele
Pokročilý

Když člověk chce být hasičem a nemá střední školu požární ale třeba podnikatelskou a jiné, může se stát hasičem??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkuste si přečíst mou starší odpověď.
http://www.odpovedi.cz/…

Jinak synovec nastoupil k hasičlm, má maturitu na vojenské škole a navštěvuje vstupní kurs.

--------
Vzdělanostní požadavky na člena Hasičského záchranného sboru

Uchazeč o přijetí k HZS při přijímacím řízení musí předložit doklad o vykonané maturitní zkoušce. To znamená, že členové HZS přijatí do služebního poměru musí mít minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitní zkouškou. Stupeň vzdělání je pro jednotlivé funkce předepsaný a podle toho se hasič také začleňuje do tarifní třídy.

V první tarifní třídě je zařazen zaměstnanec se služební hodností referent a jeho minimální vzdělání musí být střední nebo střední s výučním listem.
Druhou tarifní třídu obsazují hasiči nováčci (nový hasič bez odbornosti), kteří
nemají ještě splněný vstupní kurz. Jejich minimální vzdělání je střední s maturitní zkouškou a služební hodnost vrchní referent.
Ve třetí tarifní třídě jsou zařazeni všichni hasiči a strojníci se stupněm vzdělání minimálně středoškolským s maturitní zkouškou a služebním označením asistent.
Pro čtvrtou tarifní třídu hasič musí splňovat určitou odbornost.
Ve čtvrté třídě jsou zařazeni technici strojní služby, chemici, technici technické služby s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitní zkouškou a přísluší jim služební označení vrchní asistent.
Pátá tarifní třída patří velitelům družstva, kteří mají zodpovědnost za své družstvo a za plnění jeho úkolů. Minimální vzdělání velitele družstva je požadováno středoškolské s maturitní zkouškou.
Do šesté tarifní třídy jsou zařazeni velitelé čet. Četa tvoří minimálně dvě družstva, která vedou velitelé družstev. Požadavkem na vzdělání u velitele čety je středoškolské s maturitní zkouškou nebo vyšší odborné. Hodnostní označení je vrchní inspektor.
Sedmou a osmou tarifní třídu obsazují velitelé stanic, ale na rozdíl od předešlých funkcí tito členové musí již mít minimálně vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu a přísluší jim hodnostní označení komisař a vrchní komisař.
Devátou až jedenáctou tarifní třídu mají ředitelé jednotlivých odvětví, kde požadovaným vzděláním je vysokoškolské v magisterském studijním programu.

Informace z bakalářské práce
Vzdělávání členů Hasičského záchranného sboru - Veřejné služby ...

is. muni. cz/th/. . . /Vzdelavani_clenu_Hasicskeho_z achranneho_sboru. doc

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Annas má velmi dobrou odpověď. Jinak pokud splníš fyz. testy a projdeš psychotesty, tak tě čeká základní kurz hasiče. Učí boj. a cvič. řád, chemie, spojení, nebezp. na požářišti, praktický výcvik. Je toho dost.
-
Pozor, i u dobráků nelze vzít každého z hlediska zdravotního stavu. Existuje tzv. zdr. vyhláška (Vyhláška č. 393/2006 Sb, o zdr. způsobilosti ve znění pozdějších ..). Navíc jsou vydávány metodiky MV ČR - HZS k činnostem, školení, zdr. způsobilosti dobráků.


Avatar uživatele
Stříbrný

jakýkoli středoškolák může být i profesionálním hasičem pokud splní fyzické testy a psychotesty... pak se stejně bude školit a dělat kurzy na všechno, co s tím souvisí a nějakou dobu potrvá, než si vyjede do provozu... jediná překážka je snad v tom, že nové členy přibírají jen vzácně...


Avatar uživatele
Zlatý

Tzv. DOBRÁCI žádnou školu nepotřebují. ;-)
Více viz net, povolání hasič.
Doplňuji:
Ale jo, tady to je:
hasici- ct. webzdarma. cz/archiv/hasic%20z%20povolani /profik. htm


Avatar uživatele
Zlatý

Může. K tomu, aby se stal profesionálním hasičem potřebuje mít jakoukoliv střední školu s maturitou, popř. VŠ, zvládnout fyzické a psychologické testy, čistý výpis z Rejstříku trestů a zvládnout přijímací řízení. Ale je to téměř nemožné. Záleží na tom, jakého Hasičského záchranného sboru v jakém městě se tu bude týkat.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1749
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.