Kdyz chodim v botech , sandalech , strevickach bez silonek , pali mi dole ty polstarky … nebo jak se tomu rika . 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Odpovím z pohledu čínské medicíny- léčím se její pomocí. Chodidlo představuje vlastně celé lidské tělo v tzv. reflexních ploškách.

Pokud máte v těle nevyrovnanou energii v určitém orgánu, cítíte při chůzi tlak, pálení, mnohdy i bolest. Znám z vlastní zkušenosti. Pomáhá masáž, tlak prsty na postižené místo. Chození bosou nohou na nerovném povrchu, v písku, trávě, šlapání kamínků …

Našla jsem vám vyobrazení plosky nohy. Podívejte se, kde se promítají jednotlivé orgány těla.

Zdroj: http://www.maserka-danka.estranky­.cz/clanky/ma­saze/reflexni-terapie-plosek-nohou.html

Další odpovědi
dědapetr

Pokud vás pálí plosky nohou, máte otlačeniny nebo kuří oka, případně se vám už dokonce začínají vytáčet palce, poraďte se s lékařem. Někdy stačí jen správná vložka do bot a problém se vyřeší.
http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-zdravi/127005/vy­soke-podpatky-zlepsuji-sex-ale-nici-zdravi.html
Ze sandálu to mám taky,tam se dostane prach a třením o sandál tak pálí plosky.Potom přijdu domů a naložím do studené vody a ošetřím krémem na nohy.
Doplňuji:
A ještě je možnost zakoupit silonové ťapky,rada od dcery.

pokazdejinak

doporučuju koupit dobré vložky do bot… v drogeriích prodávají gelové polštářky – jsou super, průsvitné, takže nejsou vidět ani v sandálkách
anebo návštěva ortopeda, jestli nemáte příčně ploché nohy – pro jistotu :)

elektrikář

Pomáhá ráno namazat nohy jelením lojem. Jestli je to tím že noha klouže v botě nevím ale pomáhá to.