Boy 13

Když chci žít déle než rok v Německu či Anglii musím mít trvalý pobyt?

Kdybych chtěl žít déle než rok ve státě evropské unie, musel bych mít kartičku o trvalém pobytu? A jak bych ji získal?

Odpovědi
df

V Německu je nutné po uzavření nájemní smlouvy registrovat se k pobytu na obecním úřadu. Dostaneš potvrzení o pobytu.
Platí se poplatky za televizi a odpady. Papíry k tomu dostanes během měsíce do schranky.

Edison

Dobrý dotaz. Co třeba zajít na zastupitelství? Nebo napsat, nebo zavolat? Určitě dostaneš přesné informace a ne dohady…