Natáluška

Když chci jít na střední pedagogickou školu, musím umět hrát na nějaký nástroj?

Nejlepší odpověď
annas

Na kterou specializaci?

1. Lyceum
Specializace jsou – dramatická, výtvarná, hudební , tělesná výchova.
Jednotná kritéria pro přijímání uchazečů pro obor vzdělání „Pedagogické lyceum“

"Podmínky přijetí: Tělesná výchova bez jakéhokoliv omezení u žáků, kteří si chtějí vybrat ve druhém ročníku specializaci tělesná výchova. Žáci se přijímají na základě absolvování státní části přijímací zkoušky a průměru známek z profilových předmětů (český jazyk, cizí jazyk a dějepis) za obě pololetí 8. ročníku a první pololetí 9. ročníku.!

2. Předškolní a mimoškolní pedagogika
Stejné specializace, ale s metodikou. – Zde je profilový předmět hudební výchova.

"Jednotná kritéria pro přijímání uchazečů pro obor vzdělání „Předškolní a mimoškolní pedagogika“ (denní studium)

Žáci se přijímají na základě absolvování státní části přijímací zkoušky a součtu bodů získaných při školní části přijímacích zkoušek z hudební (max. 20 bodů), výtvarné (max. 20 bodů), tělesné (max. 20 bodů) a jazykové výchovy (max. 15bodů)."

Znalost hry není podmínkou, ale hudební sluch.
.
Důležttý je také zdravotní stav.

3. Sociální činnost

Projděte si s rodiči, jaká je naáplň. Jenže neuvádíte přesné informace, takže těžko se vyheldává.

http://www.spgs-bce.cz/clanky/2-nabizene-obory-sk-rok-2017-2018/288-ctyrlete-studium-denni

http://oaspgsbe­roun.cz/spgs/hu­debni-vychova/

http://oaspgsbe­roun.cz/spgs/pri­jimaci-rizeni-denni-studium/

Na všech pedagogickýh školách nemusí být uvedejné obory.

Další odpovědi
ceener

Očekává se to, ale myslím, že to není podmínkou. Je to je vaše plus. Co si pamatuji a hlásil jsem se na pedagogickou fakultu, tak mě nikdo nedotazoval, jestli hraji na nějaký hudební nástroj. Také záleží, jaký stupeň by jste chtěla učit. U 1. stupně ZŠ se očekává, že při hudební výchově jim učitel/ka zahraje na nějaký nástroj.