Gami.Pet

Když chcete bydlet v zahraničí natrvalo, musíte zařádat o dané občanství?

Nejlepší odpověď
anonym

Jak kde.
Někde nemusíš vůbec nic, někde musíš žádat o vízum. O občanství ale žádat nemusíš, klidně tam můžeš bydlet jako cizinec.

Další odpovědi
arygnoc

je to troška zložitejšie.
ak máte občianstvo tej-ktorej krajiny, tá väčšinou vyžaduje mať trvalé bydlisko.

ale:

trvalé bydlisko nie je podmienené občianstvom.

treba si ale uvedomiť,. pokiaľ budete bývať v zahraničí, nezanikne vám trvalé bydlisko v čr (a priznám sa, neviem, či je o zrušenie trvalého pobytu vôbec požiadať).