dgfdgf

když chce jít člověk studovat psychologie tak neni jedno z jakýho oboru má maturitu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je to jedno. Podmínkou studia na VŠ je ukončené středoškolské vzdělání. Jestli tam půjdeš např. ze stavební průmyslovky, tam nikoho nebude zajímat.

Další odpovědi
Drap

Je to jedno

gecco

Jak se to vezme…
Pro přijetí na VŠ stačí maturita na libovolné SŠ.
Na druhou stranu je nejlepší průpravou pro studium VŠ gymnázium, protože

  • naučí dotyčného studovat
  • poskytuje nejširší všeobecný přehled (ze SŠ)

Např. – pokud ukončíš střední ´průmyslovku´, bude ti už na přijímačky chybět třeba biologie.

Hlada

Není to jedno! Něčím se přece bude chtít po absolvování fylozofie živit. Myslím, že nejlepší bude stavební průmyslovka nebo hotelovka. Stavět a jíst se bude vždycky.

lexx

Nevím, nevím…stavebnictví a těžký průmysl je v total útlumu, perspektivu má leda medicína, informatika…co se týče psychologie, tak stačí ukončené SŠ vzdělání a typ školy až tolik nerozhoduje.