Když byla povinná vojna a někdo se vážně zranil s trvalými nebo dlouhodobými následky jak se to řešilo?Dostal bolestné?

Nejlepší odpověď
Drap

´Pokud doba léčení byla v době základní vojenské služby, tak nijak, voják marodil. Pokud byly trvalé následky a podobně i po vojně, tak dostával důchod. K tomu ještě všichni vojáci byly pojištěni i úrazově, takže něco mohl dostat i od pojišťovny.A v té době bylo podstatně snadnější ,získat byť jen částečný důchod, než dnes.