Když byla objevena Amerika?

znali a používali Indiáni koně?

Nejlepší odpověď
annas

Všichni koně, které známe jako „americká plemena“, jsou potomky zvířat dovezených po objevení Ameriky Španěly, Portugalci, Francouzi a anglickými osadníky.

Jak se tvrdí, Amerika byla objevena portugalským mořeplavcem Kryštofem Kolumbem v roce 1492. Během výpravy jeho i dalších Evropanů se do Nového světa kromě lidí a jiných zvířat postupně dostávali koně. Sloužili tamějšímu osadníkům, ale samozřejmě čas od času docházelo i k úniku stád. Už v roce 1579 byly zaznamenávány skupiny zdivočelých koní v oblasti dnešních hranic Mexika a USA
Do objevení Ameriky indiáni koně neznali, dokonce se jich zpočátku i velice báli. Velmi brzy však poznali výhody, které jim toto zvíře mohlo poskytnout. Proto na koně pořádali lovy anebo si je obstarávali krádežemi. Indiáni z mexických puebel začali s jízdou brzy, už kolem roku 1582, zato kmeny žijící více na sever až první polovině osmnáctého století

Zdroj: http://www.ko­nicci.cz/clan­ky/ze-zahranici-96/indiani-a-kone-2441/

Další odpovědi
Nika

Ameriku objevil Kryštof Kolumbus

v roce 1492, ale první koně se na americký kontinent dostali až v roce 1519, když se vylodil Fernando Cortéz, (conquistor, což česky znamená dobyvatel ), který přivezl prvních 16 koní. (z toho 2 strakáči a 5 klisen:o ) Právě koně vzbuzovali mezi indiány obrovskou hrůzu, protože nikdy neviděli tak veliká zvířata a ještě k tomu v brnění.
http://www.ko­niny.ic.cz/oko­nich/index_Pa­ge366.htm

Zdroj: http://www.stre­am.cz/slavned­ny/522044-12-rijen-den-kdy-kolumbus-objevil-ameriku