FlAsh_7

Kdybych si u brokera koupil akcie a pak na ně dlouho nesáhl a nepřikupoval, platil bych v čase nějaké poplatky?

Odpovědi
aliendrone

Přirozeně, z dividend platíš daně. Tedy… POKUD nějaké dividendy JSOU. :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Neplatíte nic, ani z příchozích dividend, daň za Vás až na výjimky (výplata dividend z emisního ážia) odvede společnost, jež svými akciemi spoluvlastníte, dostane se k Vám čistý dividendový výnos, za správu obchodního účtu si broker neúčtuje žádné poplatky, to však neplatí při samotném nákupu či prodeji akcií, za zrealizovaný obchod poplatky jsou, ale jak říkám z držby nikoliv.