jsemjá

Kdybych na můj blog chtěl dát pokračování něčeho, co už existuje, mohl bych to tam dát?

Chci na můj blog poté, co si ho udělám, dát smyšlené pokračování jedné knihy. Není to porušení nějakých autorských práv a těchto věcí?

Odpovědi
pan Straka

Nejsem si jistý, zda tohle řeší autorský zákon, takže budu vycházet čistě z praxe.

Máš-li na mysli nějakou „fan fikci“, kterou hodláš distribuovat (resp. zveřejňovat) bezplatně, pak určitě nikdo nic řešit nebude. Pokud bych chtěl třeba na svém blogu psát pokračování Harryho Pottera a zároveň by na něj mohl každý zdarma, nikdo s tím problém mít nebude. Konec konců – těchto věcí je plný internet.

Irenejis

V podstatě by s tím problém být neměl, ještě se uvidí, jak dopadne rozhodování v EU, protože pak bychom nesměli na internet dát žádnou fanouškovskou tvorbu (kvůli autorským právům a GDPR a já nevím co…) Jinak každopádně připsat prohlášení o tom, že ani svět ani postavy nevlastníte, tak se trošku ochráníte.