bolak

Když bych chtěl poslat zásilku o váze 200–500kg, případně i 1000kg, jaké možnosti mám?

Chci to samosebou co nejlevněji to půjde.

gecco: no proto jsem doufal, že někdo bude mít nějakou zkušenost, abych to nemusel dělat tímhle způsobem :)

honza19hk: já vím že je určitě desítky možností, právě proto bych chtěl rovnou vědět (pokud to někdo ví), jak to vyjde nejlevněji

Jinak je možné to rozdělit i na menší balíky (resp. pytle), není to tak že by to byla jedna věc o téhle ohromné váze, takže pokud by to vyšlo levněji ve 20 balíkách po 50 kilech, tak klidně takhle.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nejlevněji by to asi bylo vlakem, zeptej se na nádraží. Dražší to bude přes nějakou přepravní společnost nákladním autem.

Další odpovědi
gecco

Objednal by sis nějakou přepravní službu (autem, vlakem, lodí, letadlem) – podle toho, co bys potřeboval.
Několik bys oslovil s poptávkou – a z nabídek si pak vybral tu, která by ti nejlépe vyhovovala (třeba cenou).
😉

honza19hk

kdejaká přepravní společnost typu DHL,PPL, Toptrans atd… Na českou poštu bych nesázel, tam tě kopnou někam. A vlakem to taky není jistý, tunu cpát do hajtláku se taky nikomu nebude chtít.Asi nejlepší bude nákladák.A nebo si dodávku popř vlek za auto půjčit a zásilku dovézt osobně samozřejmě za příplatek.

McArthur

Pokud je to na jednu adresu a má do 15 kg (blíží se této hodnotě), tak nejlevnější je Česká pošta se zákaznickou kartou (ta je zdarma). Služba: Balík do ruky.

Pokud se budeme bavit o malých balíčcích s výškou max. 5 cm, šířkou max. 50 cm, tak u hmotnosti do 2 kg (ani o gram víc) je nejlevnější opětně Česká pošta i bez zákaznické karty (se zákaznickou kartou ještě o pár drobných levnější). Služba: Doporučený dopis.

Pokud má balík víc jak 15 kg, smlouval bych u PPL, DPD nebo Geis. Ceny mají podobné.

Pokud je to zaslání zásilek z velkých měst na výdejní místa a má to do 20 kg, tak nejlevnější je Uloženka.cz (45,– Kč bez DPH). Zde je ale nutné se podívat, zda-li zásilku ve Vašem městě vezmou a v cílovém městě je výdejní místo. Příjemce si musí přijít na výdejní místo sám.

Pokud to bude 20 balíků po 50 kg, tak asi nejvýhodnější je Toptrans, hodit to na palety a jede se.

Tyto možnosti platí při zaslání na území České republiky.