Kika98

Kdybychom se s přítelem rozhodli pro miminko, jak dlouho po vysazení antikoncepce bychom to mohli zkusit?

Beru ji 3 roky a mám i s antikoncepci nepravidelnou­ menzes

Nejlepší odpověď
Drap

Zkoušet to můžete kdykoli, třeba hned

Další odpovědi
Emefej

Kdykoliv najdete volnou chvilku a přiměřeně vhodné místo.

Edison

… a klidně i nepřiměřeně… ale hlavně vhodné místo… 😁

nyjono

Klidně hned.

ivzez

Po celou dobu užívání hormonální anitkoncepce neprobíhá u ženy
menstruační cyklus, jde o tzv. pseudomenstruaci.
Jestli i tu máte nepravidelnou, může být problém s otěhotněním.

Podle mne by bylo vhodné napřed upravit cyklus,
teprve potom zvažovat rodinu.

Pokud by bylo všechno v pořádku,
lze se o otěhotnění pokoušet hned po vysazení.

(Ale jak píši výše → pro Vás i pro dítě by bylo lepší
se napřed „dát do pořádku“.)

Dochy

Otázka pro Vašeho lékaře.
Obecně lze ihned, s tím že krátce po vysazení je větší šance na dvojčata…

Arne1

Já bych to nějak vědomě neřešil – prostě si užívejte podle chuti a třebas to vyjde. Bylo by přece smutné se milovat je pro výrobu potomka