Když budu pít často Sprite, ve kterém je karcinogenní umělé sladidlo aspartam, tak si koleduju o rakovinu?

Odpovědi
ivzez

Pravděpodobně ano. Určitě by nešlo jenom o aspartam, ale i o další
vlivy, kterým se nedá vyhnout tak snadno jako aspartamu.

Kepler

V souvislosti s aspartamem jako karcinogenu nebyla vedena ani polemika. Dokonce nebyly prokázány ani ŽÁDNÉ jiné nebezpečné vlastnosti, alespoň ne v běžně konzumovaných množstvích a u zdravého člověka. Použití aspartamu bylo povoleno pro používání do potravin ve více než devadesáti zemích, včetně České republiky. Nicméně se připouští, že jsou ještě nutné další studie, takže nějaký škodlivý vliv nelze na 100% vyloučit. (wiki).

Drap

Ne nutně. Nic se ale nemá přehánět. Záleží na množství a předpokladech konkrétního člověka.

Lgee

Je to velmi pravdepodobne ale ne jisté, záleží na celkové stravě.