lukas.zmizik

když budu mít ztrátovou firmu, komu můžu vyhrožovat že ji zavřu, když mě stát nepomůže, tak jak to dělá okd?

Doplňuji:
lahny: Nejsem odchovanec modrých ptáků. Cožpak si nemůžu rýpnout do Bakaly a jeho lidí kolem, kteří, když to sype, žijí si s miliony na kontech a když to nesype, tak je má dotovat stát? Na to s těma kadeřníkama sem přišel i sám. Když si to spočítáš, tak je jedno, zda stát bude dotovat Bakalu, nebo ty peníze skončí na podporách těch propuštěných lidí. Těžba uhlí je ztrátová, stát by jen držel mrtvolu při životě. Když by to nezavřeli teď, tak někdy brzo určitě jó.

Nejlepší odpověď
Dochy

Vyhrožovat, že propustíte jednoho zaměstnance vám nepomůže. Až budete moct vyhrožovat, že jich propustíte 30 tisíc, začnete být pro stát zajímavej.

Další odpovědi
cukrar

Lukáši, dobrý den.

Vyhrožovat můžete komu chcete, ale asi Vám to nebude nic platné.

anonym

A pochopil jsi vůbec o co jde?Správně píše „Dochy“, když budeš mít jednoho či 10 zaměstnanců, tak to nikoho nezajímá.Stovky či tisíce zaměstnanců už zajímá stát, protože na ty stovky či tisíce navazují další profese (kadeřníci, hospodský, menší obrat v jakémkoliv sortimentu zboží, kulturní dění, zkrátka ty kterým tito propuštění lidé dávali vydělat když měli práci).Podnikatelé pak hází veškerou zodpovědnost na stát, KTERÝ PAK MUSÍ VYPLÁCET NEZAMĚSTNANECKOU PODPORU.A tím pádem chudneme i my, protože peníze místo na podporu mohly být využité třeba na opravu silnic.
Zkrátka asi musíš být další odchovanec modrých ptáků, protože jedině ONI myslí jen na své zisky a neberou další aspekty ( návaznosti na další profese) okolo propuštěných lidí.
Ono kdyby si menežmet a veškeré vedení společnosti přestalo vyplácel tak velké mzdy a prebendy, tak by se pak NEMUSELO tolik lidí propouštět.

anonym

Pokud budeš zaměstnávat tisíce lidí, aspoň minimálně 5000 v regionu, tak určitě budeš moci jednat s vládou o udržení míst.

Děda Louda

Nejúčinnější bude patrně kolkovaná stížnost podaná na lampárně.