pn65

Když budu mít na brigádě 9000 kč, musím to hlásit na pracáku, kvůli sociálnímu a zdr.?

A má právo exekutor postupovat jako při pevném úvazku, čili zabaví vše nad 6000 kč?

Odpovědi
Stingo

Když máš brigádu 9000, tak to musíš na pracáku hlásit a oni tě vyškrtnou z evidence. S exekutorem nevím…

JájsemRaibek

Brigáda zákoník práce nezná, to jen na okraj. Pokud máš dohodu o provedení práce a vyděláš si 9000 hrubého, porušil jsi podmínky evidence na ÚP!
Nástup na dohodu (DPP) musíš oznámit nejpozději! v den nástupu! Tvůj měsíční výdělek nesmí přesáhnout polovinu minimální mzdy, což dnes je 9200/2=4600,–Kč.
Při překročení byť o jednu korunu, vyřadí tě z evidence na ÚP. Pokud pobíráš podporu, po dobu tohoto zaměstnání-DPP se vyplácení podpory přeruší.
Z DPP se neprovádí srážky ze mzdy, tudíž exekutor nic nevezme.