annas

Když budete na severním pólu, jak určíte na hodinkách správný čas?

Nejlepší odpověď
vagra

Pohled na hodinky i tam samozřejmě řekne, kolik právě je v časovém pásmu, na které jsou nastaveny.
Na severním pólu se ale všechna časová pásma stýkají a žádné z nich tam neplatí.
Moc nepomůže ani astronomie.
Například v pravé poledne by mělo být Slunce na obloze právě na jih od nás, jenže na severním pólu ho vidíme na jihu neustále. Stejně dobře se dá přitom říct, že v tomto bodě vládne věčná půlnoc, protože tam končí datová čára a svým způsobem se tam včerejšek neustále stýká s dneškem.
Kterýsi rozumbrada došel k názoru, že právě díky tomu stačí Santa Klaus potěšit všechny děti během jediné noci. S každou várkou dárků se vydává ze severního pólu na jih, a když se s prázdnými saněmi vrátí pro další, je v jeho ústředním skladišti hraček pořád tolik hodin, jako když odjížděl.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=195

Další odpovědi
beer

Nóó, tak tam to asi nebude až tak jednoduchý )) Bych si asi srovnal čas podle těch stálejch obyvatel, polárníků a předpokládám, že by mohli mít z praktických důvodů čas mezinárodní, tzn. nultý poledník (Greenwich). Jinak asi podle času své země a sám bych čas neurčoval, když to ani nejde..))

Děda Louda

Tam se na hodiny nehraje. Buď je den, nebo je noc.
Taková noční šichta musí být chuťovka.

anonym

Co bych tam proboha dělal? Hypoteticky bych určil čas tak,že bych se podíval na hodinky a zjistil kolik je hodin.