bolak

Když bude někdo chtít moje kosti (třeba na památku, pomazlit se a tak), tak za jak dlouho po mé smrti má otevřít rakev?

Když bude někdo chtít moje kosti, za jak dlouho po mé smrti má otevřít rakev, aby se nemusel prohrabávat se mým rozkládajícím se červavým tělem?

(jinými slovy se ptám na to, jak dlouho trvá než se v uzavřené rakvi zcela rozloží lidské tělo, ale napsal jsem to tak, aby to bylo zajímavější)

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tlecí době.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-trva-rozklad-lidskeho-tela-na-pouhou-kostru

Jak dlouho trvá rozklad lidského těla na pouhou kostru?

„Každý hřbitov má stanovenou takzvanou tlecí dobu, po kterou se s tělem nesmí manipulovat. Tato doba je různá, minimálně však aspoň 10 let.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolko-rokov-musi-uplynut-aby-sa-mohol-otvorit-hrob-a-mohol-sa-urobit-archeologicky-vyskum
Koľko rokov musí uplynúť,aby sa mohol otvoriť hrob,a mohol sa urobiť archeologický výskum?

U této otázky jsou odkazy, kdy se může hrob otevřít.

Takže třeba by tě chtěli příbuzní někam přemístit, nebo by se rušil hřbitov, případně po dlouhé době by tě zkoumali jako objekt pro archeologa či genetika. Vše možné jen podle platného zákona.

http://trebic­sky.denik.cz/zpra­vy_region/20090814t­r_hroby.html
http://breclav­sky.denik.cz/zpra­vy_region/jiho­moravske-hrbitovy-hlasi-plno-i-pro-urny.html

Další odpovědi
Drap

Nelze stanovit.Bylo by to v rozporu s několika zákony. Náš právní řád nepamatoval na to, že by se chtěl někdo pomazlit s ostatky nebožtíka.

cochee

bolak, jestli ti jde jen o to pomazlení s kostma, tak asi nejrychlejší bude umíraje, lehnout si do mraveniště. Myslím, že tě oberou dokonale. 😁 ale asi by bylo dobré i požádat někoho o hlídkování, aby tě mravencům neukradl nějaký mrchožravý živočich, třeba Medvídek Pú 😛

dudu

U nás to půjde jen těžko. Vycestuj na některý z řeckých ostrovů. Tamní církev zakazuje pohřeb žehem a kvůli kamenitému terénu jsou zde místa na hřbitovech vzácná a drahá. Proto Tě coby neboštíka asi po pěti létech exhumují a skelet po desinfekci předají rodině. Ta může tvoje kosti uložit např. do krabice od bot a libovolně se s nimi třeba i mazlit.

klumprt

Ono to není tak jednoduché. Záleží zejména na vlhkosti prostředí, ve kterém budeš uložen. V suchém prostředí, např. v písčité půdě, kde bude spodní voda hluboko, může dojít k mumifikaci, tzn. že vyschneš, ale kůže, vlasy a scvrklé svalstvo na tobě zůstanou. Výsledek může být zajímavější a lepší k pomazlení, nežli pouhá kostra a vydrží to klidne stovly nebo tisíce let.
Pokud tě uloží do vlhké půdy, bohaté na různé rozkladné organismy, tak to může být otázka klidně třeba jednoho nebo dvou let.
Možná nejlepšího výsledku by mohlo být dosaženo pouhým pohozením někde v lese. Prakticky ihned ti začnou do nosu a ústní dutiny klást vajíčka mouchy, přilákáš různé hrobaříky, ba ani hladová myš, toulavá kočka nebo dravý pták nepohrdne snadno dostupným soustem. Ovšem při pohození je riziko, že tě njde nějaký houbař nebo pejskař, pak se to začne vyšetřovat a stejně tě nakonec zahrabou nebo spálí.

bolak

Jugar1: Víš jak poznáš hloupého člověka? Pořád se něčemu diví 🙂