bolak

Když běloch a černoška zploděj potomka, tak proč se jim nenarodí pruhovaný dítě? Něco jako lidská zebra..

Doplňuji:
Mapel: jenže mezi člověkem a kakaem jsou jisté rozdíly…neříkám že velké, ale určité rozdíly tam jsou, to musíš uznat..

kupříkladu člověk se nelije do hrnku..a tak bych mohl pokračovat, no nic, ale dejme tomu takovej lev a tygr, těm se přece barvičky taky nepromíchaj, narodí se jim sice zmetek, ale pořád pruhovanej a psů to bude asi podobně ne? když se zkříží bílej pes s černým psem, tak to není tak jako u lidí že by 99 ze 100 případů vylezlo z feny šedivý štěně..

lahny: já si budu muset zjistit co je to genotyp a pak ti dám vědět kolik % jsem z toho pochopil, ale budou to nejspíš jednotky..

Nejlepší odpověď
annas

„Záhada pruhů u zeber je taky řešena jen částečně a tajemství původu zůstává i nadále tajemstvím. Jediný fakt, že jejich srst přilákala úplně nejméně hmyzu. Vypadá to, jako by vývoj černo-bílých pruhů probíhal s cílem co nejméně přitahovat hmyz sající krev.“

http://www.sav­ci.upol.cz/faq/kap­sa/kk_10.htm

Důvody, které se pokládají za pravděpodobné u zeber (viz odkaz), se netýkaly člověka, proto pro barvu kůže existovaly jiné důvody.

"Jen u mongoloidní rasy se objevují určité pozůstatky zabarvení svých předchůdců. Tato rasa je známá jako žlutohnědá nebo také asijsko – americká, protože k ní patří i Indiáni, což jsou původní obyvatelé obou Amerik a také Eskymáci. K zformování této rasy došlo v subtropickém pá­su.

Praví ( původní ) mongoloidé se vyznačují tzv. mongolskou řasou – nepravidelná pigmentová skvrna velikosti dlaně v křížové krajině zad a malá skvrna na dolní části krku. Tyto skvrny představují nejspíše pozůstatek tmavého zbarvení kůže celého těla předchůdců mongoloidů. Čím je mongoloidní populace promíšenější, tím se stávají obě skvrny méně výraznými, někdy se vyskytují pouze u kojenců."
Bakalářská práce Sport a rasa, Jana Pavlíková, MU, Brno 2007
http://webcache­.googleusercon­tent.com

/search?q=cache:v­ouBvuTzAg4J:is­.muni.cz/th/15610­8/fsps_b/baka­larska_prace.doc+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Metody a možnosti genetického určení
pigmentace jedince (kůže, vlasy, oči)
Bakalářská práce Eliška Strouhalová

„BARVA KŮŽE
Barva pleti člověka není po celém těle stejná (Fetter a kol., 1967). Rozdílné zbarvení závisí na tom, jaké množství a jak rychle je melanin produkován, jak blízko sobě se melanocyty nacházejí a jak rychle jsou melanozomy transportovány do keratinocytů (Mielke a kol., 2006). Na výsledné barvě kůže se mimo melaninu podílejí tři další barviva: 1. karoten, 2.oxyhemoglobin a 3. redukovaný hemoglobin. Mimo to barvu kůže člověka ovlivňují i vnější faktory (Jablonski a Chaplin, 2000) a to např. potřeba těla produkovat vitamín D a nutnost chránit tělo před radiací ultrafialového slunečního záření. Jiné hypotézy vliv připisují i potřebě
těla chránit se před okolní teplotou, infekcí, rakovinou kůže nebo omrzlinami, dále ochraně potních žláz, změně ve výživě, migraci nebo sexuálnímu výběru.“

Další odpovědi
anonym

Řekl bych, že každý má jiný genotyp a proto se narodí člověk s různým odstínem barvy kůže.
Ono u zvířat je to podobné.Dlouho jsem choval králíky a také když zkřížíš dva bílé králíky nenarodí se další bílí králíci, ale buď jsou šediví či s různými fleky na kůži.A to je tím, že každý druh bílého králíka je vyšlechtěný z jiného genotypu.

ponovotny

protože zebra nemá pruhy z důvodu, že by se spářila tmavá a světlá předchůdkyně zebry. viz http://procpro­to.cz/objevy-2/proc-ma-zebra-pruhy/. Když budeš chtít mít pruhovaného potomka, bude lepší řešení než sex s kubánkou meditace a hluboké přání zbavit se hmyzu ;)

led

Pásy ako ochranné sfarbenie na zebre, tigrovi či iných zvieratách, ani strakaté pestrofarebné na vtákoch človek vďaka svojmu životnému prostrediu nepotrebuje.
Farba pokožky vychádza z daných podmienok dlhodobého vývoja človeka. Človek vďaka svojmu neustálemu meneniu životného priestoru nenadobudol sfarbenie potrebné pre život v danom prostredí. Používal umelé ochranné prostriedky.
Pri zmiešaní rás dochádzalo aj ku zmiešaniu génov v rôznych pomeroch. O tom si prečítajte niečo v genetike.

Mapel

Když smícháš mléko s kakaem, tak také nemáš pruhovaný nápoj.
Doplňuji:
Jak jsem tu poznal, tak většinou odborné vysvětlení je hozeno do koše, tak proč se namáhat s vysvětlováním struktury DNA. Od toho se odvíjí i množství a rozložení pigmentu, což je odvislé od určitého genotypu DNA. Musíš to přijmout jako fakt, protože přesné vysvětlení je na několik set stránek a teď mi řekni kdo tomu tady porozumí na odpovídající úrovni. Prostě takováto otázka se nechá odpovědět velice zjednodušeně nebo velice odborně. Tu druhou alternativu jsem zavrhnul. Zkus trochu o svých otázkách přemýšlet, zda jsou přínosem.

www

Lidská kůže to takhle složitě neumí, člověk to nepotřebuje.
Zvířata mají v kůži plochy s určitou předem danou pigmentací srsti a ty se dědí, liší se jen částečně, základní vzor však zůstává.

dudu

Kolego bolaku. Rád na tyto stránky občas nahlédnu a se zájmem si přetu i Tvoje reakce, byť jsou často hodně svérázné. Ani toho největšího diletanta přes genetiku by určitě nikdy ani nenapadlo, že se člověk mohl nebo měl podobat zebře.
Přestaň prosím blbinkat a snižovat úroveň zdejšího dialohu pod neúnosnou úroveň. Každého občas napadnou do nebe volající ptákoviny, ale proč i ty se zde tak rád a dlouho takto zviditelnuješ??

zjentek

a když by byl černoch a běloška, tak by byly pruhy vodorovně, aby se poznalo, kdy šlo o hanobení rasy a kdy to bylo „normálka“ ..už by se vlastně děti rodili s takovým vězeňským mundůrkem ..no a zebra by byla normálka beztrestná
Doplňuji:
je to jenom takový model, samozřejmě ženy mohou díky emancipace nesouhlasit,

kavac

Genetika to je věda. Ale zajímavé je, že smíšený pár může mít (1 generace) potomky 1 bílého a 1 černého. Bílý potomek může mít s bělochem potomka (2 generace) třeba černého. Záleží, jaké geny převládnou.

Andre5000

Pruhované dítě se narodí když ho zplodí černoch s běloškou. .....

ponovotny

led-to co odpovídáš (a i co já jsem na to odpovídal) jsou jen jakási chabé pokusy vysvětlit k čemu je to či ono (v tomhle případě pruhované zbarvení zebry) dobré. Nezodpovězená otázka je, jak to někdo udělá aby se mu narodilo pruhované dítě a nemuselo pak používat repelenty.

bolak

dudu: já vím, tys měl raději Dr. viď? :) já na rozdíl od něho ale nikdy nedostal ani napomenutí, on je dostával každý měsíc a trvalo to 2 roky než ho nakonec vyhodili, a já na rozdíl od něho tu zůstávám stále proto, že se chovám slušně. Myslím že kdybych se slušně nechoval, admin by zakročil stejně jako zakročil u Axla, který jeho zabanováním potvrdil, že on, narozdíl ode mě, úroveň zdejšího serveru skutečně snižoval. Pokud ti tedy vadím, nejspíš bude chyba v tobě dudu, tudíž je mi líto… :)

Tvých výpadů proti mně si všímám už delší dobu a popravdě nějak nechápu co proti mně máš, já ti snad nějak ubližuju? Dokonce i teď se mě pokoušíš shazovat a píšeš to, ty, jeden z hlavních zastánců kodexu, jako odpověď, ačkoliv to s odpovědí nemá pranic společnýho, takže jsi to napsal zřejmě jenom proto, aby to vidělo co nejvíc lidí. Ale všimni si že já tě za to nenapadám, dokonce jsem tak tolerantní, že ani nemám potřebu to mazat. Taky mě nevadí donášení na poradte a vyprávění tam o mně různých historek, což se mi doneslo že prý děláš nebo jsi dělal. Jinak co se týče toho údajného zviditelňování, tak já se sem chodím výhradně bavit, což ty asi nemůžeš pochopit, a píšu si co chci a o čem chci, protože mě to prostě zajímá, jestli to někomu připadá jako zviditelňování, tak ať, já se ale chovám úplně přirozeně a řídím se tisíckrát omlenou frází „buď svůj“ a s tím bohužel už potom nejde nic dělat :) A to že nechápeš sarkasmus, za to já přece nemůžu.

Jinak ještě k té tvé už dříve několikrát zmiňované úrovni poradny, teď tu po dlouhé době, což ostatní uživatelé jistě potvrdí, vládne konečně klid a pohoda, pravá vánoční atmosféra bez hádek a napadání se. Osobně doufám, že tomu tak zůstane ještě dlouhou dobu, a samozřejmě vím že beze mě by to tu bylo možná ještě lepší, ale svět není ideální dudu, svět není ideální XD.

dudu

Bolaku, na obsah a úroveň Tvé reakce koukám jako blázen a usuzuji, že jsem nechtěně trefil hřebík na hlavičku nebo se ozvala potrefená husa. Jasně přece uvádím, že sem nyní chodím jen občas /přes léto jsme většinou na chalupě, kde nemám internet/ a zajímají mě všechny názory vč. tvých. Ale v dalším si, pokud jde o můj přístup k tvojí maličkosti, opravdu hodně fandíš – lapidárně řečeno Tvoje bebinka jsou mně zcela lhostejná. Na zmiňovaných stránkách „poraďte“ jsem fakt nikdy ani nebyl a názory Dr.Axla mě zajímají především po odborné stránce. Závěrem pak podotýkám, že přímý kontakt z účasníků na „Odpovědích“ udržuji pouze s jednou mojí filosofii blízkou osobou a jde o ryze soukromou záležitost. Takže prosím o klídek.

gagaga

potrefena husa jsem ja , vy popleto .. ! proto ten nick gagaga :))

bolak

Jo, tak s tím donášením to byl prej Ar, vy máte takovej stejnej způsob rejpání do mě, tak jste se mi v tomhle spletli. Zbytek ale platí.

Z mé reakce koukáš jako blázen? To že jsem se ozval, to že se bráním když mě někdo napadá ti připadá jako důkaz, že jsi natrefil hřebíček na hlavičku? Opravdu? :) Vážně? :) Tak nevím, jeden z nás je tu dneska mimo ale já to v tomhle případě určitě nejsem. Já mám asi trochu jinou představu o potrefený huse… A když jsou ti moje bebínka jak říkáš, tak proč máš potřebu se k mým otázkám a odpovědím pokaždé vyjadřovat? Přečetl jsis vůbec to co jsi napsal v odpovědi než jsi ji odeslal? Tak si ji přiště přečti radeji znovu, než ji odešleš, nebo sis všiml že bych tě já ve svých otázkách nebo odpovědích taky urážel? Tak kdo má potom bebíčka…

A co se týče názorů pana Draxlera zde, tak né „mě zajímají především po odborné stránce“, ale správně je „mě zajímaly především po odborné stránce“, protože jak už jsem psal, byl z tohoto webu diskvalifikován, a to právě zejména za své názory plné většinou urážek a vyhrožování soudem, ze kterých se mnoha lidem zvedal žaludek.

gagaga

.. ja si to nemyslim, ze by to tu bylo bez vas lepsi !! ;(
kdo nema ani spetku humoru , a snad si opravdu mysli , ze si vy opravdu myslite, ze se muze narodit pruhovany dite, tak toho je mi opravdu lito ..
Dudu ma obcas jen " sve dny " ..( jinak ja ho tu znam i jako fajn chlapa ) .. ja uz jsem mu tu jednou psala, ze doufam, ze se nezaradi mezi zdejsi " dedky " a" babky " co jen buzeruji ze sveho zaprdeneho kresla .. :)
a to on doufam nezaradi …
hajzbaba -iv- ( ze zaprdeneho kresla )

bolak

  • iv-, ale já si to fakt myslim :)

briketka10

né nechoď nikám
bylo by tu smutnó

bolak

né, dobře, tak nemyslim, ale nešlo o žádnou humornou otázku, já to myslel vážně :) jako vím že se jim pruhovaný dítě narodit nemůže, ale právě proto se ptám PROČ to tak je, protože u zvířat, u jiných savců, se to normálně může stát, proto se ptám, jaké jsou v tomhle směru mezi námi po genetické stránce rozdíly…

otázka zcela regulérní, nemůžu za to že za 1. ji někdo nepochopí a za 2. je ten někdo takové povahy, že má potřebu vybíjet si své nepochopení na ostatních skrz odpovědi, tak jako to dělal vímekdo..

dudu

Díky za názor, asi máš dílem pravdu a určitě se nad vším „maminko alespoň zamyslím“.

gagaga

:)

bolak

ponovotny: tak proč má zebra pruhy už víme, ale mě jde spíš o to, proč když se spáří dvě černobílé zebry, se jim nenarodí šedivá zebra ale zase jen trapná zebra s pruhama..

jinak článek pěknej, akorát mi není jasná jak můžou vědci takhle tápat, zebry přece žili úplně jinde než krávy, osli a koně, a v africe se vyskytujou, jak píšou v článku, krvelačný mouchy, který nejspíš i přenášeli nemoci, a protože mají krátkou srst, tak je před hmyzem a zebry padaly jak lidi v tramvaji, když si doktor axl sundá boty, takže přežily jen ty zebry který měly tu srst trochu jinačí a který byly pro mouchy neviditelný, a ty pak předávaly svoje pruhovaný geny dál a dál, až nakonec zbyly jenom pruhovaný zebry..

dobróu noc

ponovotny

ty jsi zažil axla když si sundal boty nebo to je nějaká představa?

bolak

No, je to taková moje představa.. já jsem dokonce složil písničku o doktorovi Axlovi ve který na to trošinku narážím. No, abych zas nekecal, písničku celou ne, jen text na melodii písně „Kdo Ví Jestli“ od Kabátů nejspíš budeš znát > http://www.you­tube.com/watch?v=Q4g-8epfaQw

Já to sem teda hodím jestli chcete, ale je to takový ještě jako nedomrlý jó, takže si odpusťte kritiky…ten konec sem tam nehal z originálu, protože mě přišlo že to celkem jako pasuje… jen škoda že nás předčasně opustil, protože jsem toužil po tom aby se to chytlo a chtěl jsem to dokonce nabídnout adminovi jako místní hymnu..

Kdo ví jestli (orig.)- Hymna odpovědí

Doktor Axl..si o nás vede zápisky už přes dva roky,
ví kdo kde bydlí, s kým kdo spí, na vše má bloky,
a pořád mu to, nestačí.....

Doktor Axl, to je ta naše místní vševědoucí víla,
ví kdo měl hexenšus a koho trápí kýla,
kdo jak velký hovno… vytlačííí…

To je Náš Pítr,
už podle díry v botě poznáš jak je krutej,
však slovem rozpláče tě víc než když je zutej,
přeju Vám nervy pevný jak železný dráty,
ať stojej při nás…všichni svatý! DA RA RÁÁ! DA RA RÁ Á!! DA RA RÁÁ!

gagaga

vam bolaku chybi ? ja bych zbytecne neprovokovala ..
proc se k tomu porad vracet ?
sorry .. -iv-

ponovotny

jsem to dodělal jestli neva ;)

Všechno je jinak, už je to ňákej pátek co tu s námi není
a lidi ptaj se je to fakt či jenom snění
kdy asi znovu se tu objeví?
Bude zas Axl , nebo se zjeví jako zcela někdo jiný
když tohle dumám tak mě hned přepadají splíny
co bude když se vážně objeví?
Tak čemu věřit snad jenom dojmu, že se tu teď lépe dýchá
než přijde čas kdy dalšího z nás zblbne pýcha
a zase bude kolem sebe šířit prudy
mam těchhle lidí plný zuby
Dál tu chci být, s lidmi si psát
kodexem pečlivě se zabývat ;)
a snad si nebudu muset dád velkýho majzla
že zas narazím na nákýho hajzla

bolak

pěknýýýý :))

teda ta první půlka je skvělá, až na to „objeví“, to tluče do uší :) druhou půlku budeš muset přepsat ;)

ponovotny

to je právě takový memento, aby každý mohl přemýšlet ;) znáš určitě „mi o vlku…“

ponovotny

bych řekl, že by se mu to líbilo ;)
R.I.P. Dr.Axl ;)

ponovotny

to je hezkýýý ;) , jestli budeš něco skládat o mě tak to dej do eteru dřív než budu pryč ;)

ponovotny

máš recht, dokud ti naši vědci nevysvětlí takovéhle otázky alespoň trochu uspokojivě, tak je asi předčasné tvrdit že bůh není

bolak

Mapel: tak pokud neuvedeš zdroj, tak se nemůžeš divit, tady každej druhej vydává svůj názor za odbornou publikaci, jedinej já tu znám hodnotu svých odpovědí a zcela sebekriticky uznávám, že píšu hovna..

nehledě na to že tady na poradně je to samá kelišová a většinou v mužským podání, takže i kdybychom tu náhodou opravdu o pravdu někde zavadili, tak předána tisíckrát z huby do huby, už bude pravděpodobně vypadat úplně jinak..

Mapel

Asi se sem opravdu nehodím, protože jsem to nějak nepochopil. Proč mám dávat zdroj ke svému názoru, to píši já. Je tu hodně těch co opíší odpověď z internetu a vydávají to za svůj názor.

Není problém v těch co tu vydávají svůj názor za odbornou publikaci, ale těch hodnotících, kteří jim to potvrzují.

Nechápu co máš proti Dr. Axlovi, ale odborná rada se tu opravdu hodnotí dost negativně. Prakticky je jí schopen pochopit jen někdo.

bolak

já jsem psal že proti normálním axlovým odpovědím jsem nic neměl, jenže těch bylo opravdu málo, většinou tam byla nějaká ta urážka a rýpanec, ale bylo to tak dobře zaonačený, že na něj admini dlouho nechtěli chmatat.. to že tu spousta lidem včetně mě vyhrožoval soudem a na jednoho dokonce sepsal reálnou žalobu, to ti zřejmě nějak uniklo..

a to že má na PC dokument, ve kterém má naše nicky, e-maily, u některých reálná jména, telefonní kontakt, zaměstnání které vykonáváme, vzdělání kterého jsme dosáhli, bydliště nebo místo kde se dlouhodobě pohybujeme, věci které si pracně vyhledával po několik let na internetu přes e-mailové adresy, facebookovské profily a vyzvídání od jiných uživatelů, že si poctivě skládal své malé pucle, jednotlivé střípky našeho života dohromady a pak v tom studoval, to tě taky zřejmě minulo :)

potom nemůžeš pochopit..

Mapel

Správnos či nesprávnost kroků zdejších adminů je velice sporné. A jelikož nemám dost informací, tak je nebudu hodnotit.

Opravdu neprohledávám soukromí každého a nikdo se mi nesvěřil s žalobou, tak že také nehodnotím.

Pokud jsou shromážděné informace z veřejných zdrojů, tak to není trestné. Ty jsi ho viděl?

Rozepsal ses jako rozumný člověk a takto bych tě bral. Nezdá se ti však, že svými otázkami a odpověďmi můžeš jiné čtenáře urážet, když tu hledají odpovědi na své reálné problémy?

Tady by asi platilo něco o zametení vlastního prahu.

bolak

Trestné to možná není, ale z hlediska etiky je to docela humus. Jednomu doktorovi (skutečnému) od nás z města jsem dal přečíst pár jeho výlevů, a prý za všechno jeho dominantní matka, tak nevím.

Co se týče mých odpovědi, tak pokud vím, v nich nikoho neurážím, a pokud jde o mé otázky, tak jimi můžu urazit akorát sám sebe.

A prahu zametat nebudu, to po mě nechtěj. Zaprvý je strašně rozlehlej a zadruhý tam maj uprostřed ty velký hodiny a na ty mně nedovolej chmatat ani kdybych měl smeták s těma nejjemnějšíma štětinkama, to vím, protože už sem jim jednou e-mailem nabízel, že bych jim je vyleštil podpaždím.

gagaga

jeste ze ja jsem na Deutsche Seite .. :)

anonym

pro bolak
Zde můžeš vyhledat https://www.go­ogle.cz/search?q=ge­notyp&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox&gws_rd=cr