Kdysi se říkalo (psalo), že rodina je základ státu. Je to pravda i v dnešní době?

Podobná otázka už tu byla, před mnoha dny, ale neškodí mládeži osvěžit paměť.

Nejlepší odpověď
gecco

Já na proklamace moc nedám…
😉
Myslím, že základem státu je každý jeho občan.

Další odpovědi
mosoj

Na personálním substrátu ale nejkvalitněji plodí rodina!
Tak jak se současný stát stará o rodinu a děti, to ale vypadá, že základem státu je zlodějna.

Mirdas

Základ státu je jednotlivec který tvoří a nečeká co mu sťát daruje, nebo někam nasměruje jako tomu bývalo kdy lidi například v průvodech na povel z tribuny zvedly jak stádo ovcí mávátka a volalo "Ať žije ..... " , a kdo nevolal tak z něho udělali nepřítele státu.

anonym

V každém státu je rodina základ,jinak by to asi nešlo!!!!

setapouch

Podobnych hlouposti se rikalo vic. treba Se Sovetskym sazem na vecne casy. Nez se na vecnost odebral, to to trvalo. A stejne ho nekteri krisi.

Hans51

Myslím si že ano, jen je zapotřebí nechápat rodinu pouze jako svazek muže a ženy stvrzený sňatkem; pojem rodina je podle mého názoru široký, poskytuje státu personální substrát, čili je jeho základem. Bez lidí by totiž stát ani nemohl vzniknout.

zjentek

určitě ne!

Zdroj: vlastní zkušenost

lota

Ano, jenže dneska se na tu rodinu moc nedá a dle toho ten stát taky vypadá.

anonym

Jugare, jsi stále ženat?

anonym

Co je ti do toho!

anonym

Nejsi, že jo, jinak bys napsal něco jiného!