bolak

Kdybyste si v neděli vyvrkli kotník, či způsobili jiné zranění podobného rázu, šli byste s tím ještě ten den

na pohotovost za 90 korun a nebo byste počkali do pondělka za 30?

A odpovídejte prosím pravdivě, zajímá mě hlavně to, zda výše poplatků za lékařské služby nějak ovlivňuje pacienta při rozhodování, zda půjde a kdy půjde k lékaři, pokud se mu stane úraz.

Nejlepší odpověď
havířka

S výrony kotníku k lékaři nechodím, jen to stáhnu obvazem a dám 2 píva na bolest (-18Kč za lahváče)

Další odpovědi
suaeda

Až druhý den k praktickému (-30Kč)

Doplňuji:
Šel bych až k praktickému lékaři. Snažil bych se to dobře ošetřit sám. Důvodem není poplatek, ale služby naší „a.s.“ nemocnice. Je sice vyhodnocována každoročně na vyšších postech, ale na její služby nadává čím dál tím více lidí.
Jezdím občas na dovolenou na Slovensko a zjistil, že tam nemocnice zůstaly povětšinou státní a jejich služby jsou na lepší úrovni než v té naší.

Funna

S výrony kotníku k lékaři nechodím, jen to stáhnu obvazem a dám 2 píva na bolest (-18Kč za lahváče)

vůbec nejde o prachy…pokud budu mít zranění, které akutní ošetření potřebuje, půjdu samozřejmě na pohotovost a nějakých 90Kč mne nemůže zastavit, přece nevykrvácím, nebo nebudu chodit den se zlomenou rukou…ale „jen“ s podvrtnutým kotníkem bych na úrazovku nešla…zvlášť, když je tam pořád taková spousta lidí, že bych tam strávila půl dne…to si raději druhý den zajdu do chirurgické ordinace…rentgen mi tam udělají stejně a čekám tam jen chvíli…
jo..a s těmi pivy úplně nesouhlasím…by to bylo minimálně za 50…protože točené za 9 u nás nikde nemají .-))

Nina22

S výrony kotníku k lékaři nechodím, jen to stáhnu obvazem a dám 2 píva na bolest (-18Kč za lahváče)

anonym

Ještě ten den na pohotovost (-90Kč)

Doplňuji:
Já jsem výron ještě nikdy neměla, ale doktor mi říkal, že to někdy bolí víc, než zlomenina, nejsem lékař, neumím to posoudit, takže bych prostě jela na pohotovost. Já chápu, že ten výron je jen příklad, kost v krku je asi taky lahůdka, nebo když si na mě zasednou sršňi, to bych asi nerozdejchala a mazala, zrovna tak popáleniny.