Standa Macík

Kdybyste mohli mluvit s papežem, o čem byste spolu hovořili?

Dobrý podvečer,

přemýšlel jsem, o čem bych si povídal s panem papežem, kdybych s ním mohl mluvit o samotě. Asi bych si s ním povídal o Bohu, o katolictví a o cestách ukázání lidem, že katolicví je to jediné správné náboženství, taky bychom si povídali o ateistech a o jeho názoru na ně. Také by mě zajímal jeho názor na Bibli a lidi, kteří jí pohrdají. O čem byste si s ním povídali vy? Děkuji za neurážlivé odpovědi.

Standa Macík

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak to já bych nemohl hovořit s papežem. Já ať bych mu řekl cokoli co znám nebo čeho jsem byl svědkem, tak později by u těch mých informací určitě onanoval! Hezký čtvrtek Stando Macíku.

Další odpovědi
elkon

Když nechceš urážlivé odpovědi, tak si nech ty provokativní bláboly.

Mravenec

O ničem, vůbec mě pan papež nezajímá. Já mám své pozemské starosti a nemám čas se vybavovat s funkcionáři… 😉

led

Už samotné označenie „pán pápež“ hovorí, že nepoznáte základný protokol pri oslovovaní cirkevných hodnostárov.
Oslovenie Vaša Excelencia sa používa v osobnom styku s vyššie postavenými predstaviteľmi cirkví a to s biskupmi a arcibiskupmi. V písomnom styku sa za skratku J. E. dodáva skratka Mons. a uvedie sa meno. Kardinál sa oslovuje Vaša Eminencia, v písomnom styku Jeho Eminencia kardinál a meno. Pápež sa oslovuje Vaša Svätosť, písomne Jeho Svätosť pápež a prevzaté meno.

K vašej otázke,
Nevidím dôvod, prečo by som mala Jeho Svätosť pápeža Františka zdržovať pri plnení jeho funkčných povinností.

aliendrone

Zeptal bych se ho, jak to bylo s touto historkou:

Mladý Wojtyla za války prochází Varšavou, najednou k němu přiběhne mládenec v uniformě Hitlerjugend. A začne ho mlátit. Wojtyla křičí „Nešťastníče, nevíš co činíš! Já totiž jsem bohem předurčený budoucí papež Jan Pavel II. !“ Mládenec v uniformě Hitlerjugend si odplivne a povídá: „Jestli TY bude papež, tak já HNED PO TOBĚ!“ 😁

df

Zeptal bych se ho, proč umýval nohy lidem před veřejností, před kamerama, potažmo celým světem. A řekl bych mu: už to nedělejte, vaše Svatosti

Filip84

Kromě našeho Valašského (Zlínského) království je většina krajů tohoto státu tvořena většinou lidí bez vyznání, dominuje jim v tom Ústecká lidově demokratická republika.

Většina katholíků u nás je tak podle jména, kulturních, a kdyby se měli setkat s římským biskupem, neměli by si s ním vůbec co říct. Ti jsou klidně s to odpovědět na dotazy jehovisty, ať se dojde zeptat na faru, že jim pan farář vysvětlí, čemu věří. Prostě je to kulturní záležitost, tak nebo tak, ale nic víc.

Už podle odpovědí na předchozí, podobně japné, otázky jsi mohl seznat, že svatí parasiti, kostely, a podobné věci, tady zajímají lidi pouze okrajově

Katholická eschatologická theologie už poměrně dlouho nerazí thesis, že jedinou možnou cestou k bohu je cesta (západní) katholická. Dogma sine ecclesiam nulla salus pořád platí, pouze se liší to, kdo je považován za součást církve.

Kdybys nebyl troll, tak bys to věděl a neobtěžoval své okolí permanentním vtloukáním klínů do hlavy methodou Norimberských trychtýřů.

Kelt

Zeptal bych se ho na obsah proroctví, které nebylo zveřejněno. Tuším Fatima. A jedna věc je, co bych se chtěl zeptat a druhá věc je ta, co by mi zrovna přišlo na jazyk. Takže nevím.

Drap

Podle toho, na co by právě přišla řeč.

cappuccino

Pozadala bych ho, aby si pozval ke zpovedi Bidena a Putina!!

Standa Macík

zjenteku, papež František není nějaký nízkopudový chlípník, aby dělal takové věci, o jakých píšete. Vy vůbec nevíte, kdo to je vlastně papež František. Podle mě je to jeden z nejmoudřejších lidí současnosti.

zjentek

Macík, jak víš? Jste to zkoušeli?

Ametyst

Až na ty marxistické manýry, a ignorování většinového názoru. Je to levičák par excelence.