ASpsycholog

Kdybyste mohli jít zdarma k psychologovi, na co byste se zeptali?

Co byste chtěli vědět od psychologa (bez toho abyste museli platit)? Jak podle Vás vypadá první návštěva?

Nejlepší odpověď
annas

Je rozdíl mezi návštěvou klinického a „běžného“ psychologa. Nepřesná otázka.

1. Můžete navštívit klinického psychologa, u něhož je sezení zdarma. Může vás k němu odeslat praktický lékař.

Tento psycholog pomáhá řešit problémy např. v mezilidských vztazích, které nemůže jedinec zvládnout sám.

Nedá se říct, na co se zeptat. Ptá se především psycholog, „pacient“ reaguje na otázky, které jsou někdy vzdálené od problému, s nímž dotyčný psychologa navštívit.

Nedá se odpověďět.

2. Pokud jde o běžného psychologa, jehož návštěva se platí, u toho mě budou zajímat třeba rady, co udělat pro svůj osobní rozvoj. Jaké je moje sebehodnocení, sebevědomí,. případně druh inteligence, jak se zbavit negativních myšlenek atd.

Další odpovědi
hapiky

Doma všichni zdraví?

Drap

Na nic. Znám svůj psychologický profil, a myslím že se nezměnil.

Schluker

K psychologovi, pokud vim, muze jit zdarma kazdy. Po tom, na co bych se ho ptal nikomu nic neni.

Kelt

A myslíte si, že jste normální?

Funna

nic, vůbec bych tam nešla, protože by na mě určitě něco našel ,–)))

Ametyst

Psycholog, naslouchá nám, ne naopak. On klade otázky.

Kryšpín

Zda nemá z pacientů také problém na věži

briketka10

Nemusíš přeci platit. Návštěvu doporučí OL. A proplácí pojišťovna.
Pokud chceš jít k nějakému soukromému lékaři nedoplatíš se :(

annas

briketko10,

zdarma je jen klinický psycholog. Návštěva u ostatních psychologů se platí.

Terapii může předepsat praktický lékař, nebo psychiatr, který s klinickým psychologem spolupracuje.