Paetur

Kdybyste měli vlastní stranu, jak by zněl váš program?

Nejlepší odpověď
Kepler

  1. Podpora domácího zemědělství, potravinová soběstačnost
  2. Postupně zvyšovat důchody na důstojnou úroveň, ideálně na 15 000
  3. Podstatné zvýšení přídavků na děti, jen těm kteří pracují a matkám samoživitelkám.
  4. Nepřijímat uprchlíky z Afriky a arabských zemí, zjednodušit podmínky pracovníkům z Ukrajiny a Slovenska.
  5. Podstatné zvýšení mezd lékařům a sestrám
  6. Zákaz dovozu ošizených potravin
  7. Zvýšení investic do dopravní infrastruktury
  8. Podpora základního a aplikovaného výzkumu, inovací
  9. Podpora výroby s vysokou přidanou hodnotou (hi-tech technologie), žádné montovny.

Tak a teď jsem populista, kde na to vzít? Tvrdím, že při plnění bodů 8 a 9, by se peníze na to postupně našly.

Další odpovědi
led

Základné motto strany:
Nesľubuj, čo nemôžeš splniť.
Nesľubuj, čo môžeš splniť, ale v skutočnosti splniť nechceš.
Konaj iným tak, ako chceš, aby konali oni tebe.

Drap

Kdybych měl vlastní stranu, tak program bych dal číst jen tomu, komu bych chtěl. A ne kde komu, aby jej mohl okopírovat.

ivzez

1.

  1. Návrat soběstačného domácího zemědělství a potravinové soběstačnosti

s tím souvisí

  1. Zákaz dovozu ošizených potravin a plodin, kterým se daří i u nás

(podpora vlastních pěstitelů a výrobců)
+

  1. zrušení „biosložky“

2. Podpora vlastní výroby s vysokou přidanou hodnotou, zrušení „montoven“
3. Zvýšení podpory základního i aplikovaného výzkumu + inovací

4.

  1. Vrátit základnímu, střednímu i vysokému školství někdejší úroveň.

(O úrovni VŠ vzdělání vypovídá mj. skutečnost, kolik studentů „zvládá“ souběžně „studovat“ několik VŠ.)

  1. Snížení počtu středních i vysokých škol; zvýšit počet učilišť

(Není možné neustále podporovat vysokoškolské vzdělání v oborech, jejichž absolventi nemohou najít žádné uplatnění. Je neúnosné, aby v montovnách u pásů pracovali absolventi VŠ a zároveň chyběli kvalitní řemeslníci.)

5. Zvýšení mezd učitelům, lékařům a sestrám

6.

  1. Zvýšení přídavků na děti rodičům samoživitelům
  2. Zvýšení daňové slevy na děti pracujícím rodičům

7. Postupné zvýšení důchodů na důstojnou úroveň; minimální starobní: 8.500 Kč

8.

  1. Nepřijímat ekonomické uprchlíky (odnikud!);

pomoc pouze potřebným (uprchlíkům před válkou)
s tím souvisí

  1. zrušení neziskovek vysávajících státní rozpočet

___
Kde na to vzít → viz body 1 až 3 + 8b)

[Tak nevím → čtu já myšlenky Keplerovi, nebo on mně?]

zjentek

Já bych trochu přitvrdil na ty imigranty. V podstatě by v ČR neměl co hledat Okamura, Karvovy Vary a s Vietnemci a Cikány by se to pak už muselo také nějak striktně řešit, kdyby došlo „tvrdé na tvrdé“. To bych nějak ustanovil, to by se zvládlo. A tipuji tak 25%, kdyby se to stihlo letos, což se nestihlo, zkrátka, s touto vizí bych šlapal Andzejovi na paty. Slováci by pak měji výjimku, na to by se něco našlo v ústavě ČR ;(

Tak jsem si pročetl ty programy ostatních a nedá mi to se nezeptat- nechtěli byste zrišit potravinový řetězce?

Kepler

Ivzez: bacha, já to napsal první! Z plagiátorství můžete být obviněna vy 🙂

ivzez

Vždyť to píšu na prvním místě → čtu já myšlenky Keplerovi?
(Už dříve jsem si všimla, že se v řadě názorů shodneme…)