Kelt

Kdybyste měli možnost mít duchovního poradce, kdo by to asi byl?

Dobrý večer? jak by se Vám libila představa mít duchovního poradce, osobnost, která by Vám v těžkých chvílích poradila, abyste neudělali něco špatného, varovala vás. Tato osoba by komunikovala pouze s Vámi v myšlenkách. Samozřejmě by vám neporadila ve volbě správných čísel ve sportce, ani nenapovídala ve škole, či neprozradila recept nebo špičkovou technologii. S touto osobou by se člověk osobně nesetkal, jediný kontakt by byl v myšlenkách? Brali byste tuto možnost? Proč ano a proč ne? A když ano, kdo by to byl? Můžete si vybrat člověka, který už nežije, bez ohledu na jeho národnost.

Nejlepší odpověď
iceT

Já myslím,že docela dost lidí duchovního poradce má,ale říkají mu vnitřní hlas nebo šestý smysl,intuice chceš-li.....
Co myslíš tím neudělat něco špatného?Špatné rozhodnutí nebo nějaký čin,protivící se zákonu nebo proti lidskosti?Na tu druhou volbu snad normální lidi nepotřebujou duchovního poradce,pokud byli dobře vychovaní,tak vědí co se sluší a patří.No a pokud by se jednalo o špatná rozhodnutí,třeba finanční investice nebo volba partnera a podobné kiksy,myslím si,že není na škodu si čas od času nabít ústa,aby se člověk poučil ze svých chyb,protože co?Protože mýliti se je lidské a chybami se člověk učí…

Další odpovědi
zzzzz

Já ho mám:-) Je to moje babička, vždy když si nevím rady, tak si říkám, jak by se asi rozhodla ona. Byla moc chytrá a hodná 🙂
Byla pro mě tím nejdůležitějším člověkem na světě .-)

anonym

Tändzin Gjamccho.

MK44

Vybavil se mi citát: Kdo čte, přebývá ve společnosti moudrých. Připouštím, že jeho autor žil nejspíš už před časem a tedy neznal moderní komerční literaturu. Nicméně Vašimi duchovními poradci jsou ti, s jejichž názory jste přišel do styku. Dál už záleží na Vás, co s jejich myšlenkami ve své hlavě uděláte, kterým budete naslouchat. Má to tu výhodu, že Vám do myšlení nikdo nekecá v přímém přenosu, ale na druhou stranu to znamená vlastní námahu. Na jednoho poradce bych se nespoléhal. On nikdo není neomylný. A tak není od věci vyslechnout „et alteram partem“.

marci1

Dalajlama.

Drap

Nevím proč bych měl o něčem takovém přemýšlet. Vím ale určitě, že jako duchovního poradce bych si jistě nevybral tebe.