dust8

Kdybyste měli celý život podezření, že vám všichni čtou myšlenky, tak jak byste s tím naložili?

Jak se zachovat? Jak se dozvědět pravdu?

Odpovědi
zjentek

No tak můžeš je nakonec přesvědčit, že celou dobu četli blbě, anebo se na ně taky víš co a nevysvětlovat nic. To je ale chatovací otázka a ta je proti kodexu! (;

elkon

Pokud má někdo takové podezření, tak už má být dávno třeba v Bohnicích, nebo v Dobřanech.

Filip84

Na tohle je odpověď velmi jednoduchá: prostě se naučit žít s tím, že Tvé myšlenky mohou být, potenciálně, a v jisté míře, res publica.

Ona to až taková fantasmagorie není. Všecko se odvíjí od nahlížení na přírodní síly, sílozpyt: jest-li nahlíženo z pohledu theorie kvanta, nebo není. A nejen to.

Prokazatelně je myšlenka elektromagnetické vlnění, to není žádné novum. My vůbec nevíme, kam až může příslušné elektromagnetické vlnění dosáhnout, v nějaké minimální síle. To, že třeba my nedokážeme příslušné elektromagnetické vlnění zachytit a dekódovat, neznamená, že to není možné, ať už nějakou cizí, vyspělejší, technologií, civilisací, nebo vnímavým jedincem.

Je to princip telepatie, ta normálně funguje a vůbec to není nic extrémně náročného nebo složitého (náročné je „naladit“ toho druhého na „správnou vlnu“). Existují theorie o tom, že jsou natolik sensitivní lidé, že jsou s to se „naladit“ na člověka i na dálku. Jestli to je pravda, není pravda, to se nemáš jak dozvědět, protože pokud je to pravda, tak je asi více než jasné, proč ta pravda bude držena pod pokličkou.

Ale v tom snad není problém, ne? Jestli jsi nemocný a trpíš bludy, nebo jestli jsi mimořádně vnímavý a vnímáš něco, co většina nevnímá, není přeci vůbec podstatné: tak jako tak s tím vůbec nic neuděláš, a tak jako tak se s tím musíš naučit, ve vlastním zájmu, žít. A zas takový problém, u obyčejného člověka, to není, ne? No, tak bude nějaký Bratwurst od CIA, nebo, já nevím, „ufon“ někde v hodně daleko pryč, vědět, že jsi myslel na to, že si dáš pivo, nebo že se ti líbí kozy od sousedky. Tak ať to ví, ne? Bože! 🙂

zjentek

Elkon, kde ještě to znáš?

elkon

Já to tam neznám, stačí jen zjistit, kde ty „chytrárny“ jsou. Jistě jich je víc, ale na tyhle jsem vzpomněl. Ještě mě napadly Kateřinky, ale to nevím kde je, zpíval o nich Michal Tučný.