bolak

Kdybyste byli svědkem vraždy…

…a pachatel by vás chytnul pod krkem a řekl že vás nechá žít, ale jestli půjdete na policii, tak že se pomstí na vaší rodině, šli byste na policii?

Nejlepší odpověď
Drap

Nahlásil bych to i přesto polišům

Kdyby je kdyby. Žádný z nás neví a nedokáže odhadnout, jak by se skutečně zachoval v opravdu krizové situaci.

Další odpovědi
manon

Nechal bych si to pro sebe

No já už si to nějakou dobu představuji a … akorát vím, že jednoduše nevím. Zdá se, že bych reagovala tak, že bych si to přinejmenším v první chvíli nechala pro sebe – ale není to jisté, páč jsem rapl, když mi někdo sahá na svobodu…každopádně dál by mi došlo, že je to cesta do pekel, protože on si mne vždy najít může a věřit se mu nedá a tak bych hledala nějakého spolehlivého superpoldu, se ketrým bych hledla jak dál…
PS: Nevím :)

BANAN93

Nahlásil bych to i přesto polišům

šel bych si v klidu sehnat zbraň a zastřelil bych ho :D

Doplňuji:
a pak bych ho nahlásil za tu vraždu a že já ho pak zastřelil v seveobraně

Lucijej

Nechal bych si to pro sebe

Jelikož jsem jednu dou dělala aikido, tak v momentě, kdy by mě chytil pod krkem, bych udělala chvat karate pic a to by nerozdýchal, takže už by nebylo koho nalašovat. Poněvadž s se mnou přichází zákon :o)

anonym

Nahlásil bych to i přesto polišům

Vrah přece nesmlouvá, ale rovnou likviduje náhodné svědky.
Takže k žádnému dilematu, de facto ani nedojde.
(Snad jediné dilema, stihne svědek vzít kramle dříve, než jej dostihne vrahova kulka?)
(Notoricky chybí varianta – „Jiná odpověď“).
Doplňuji:
Asi se díváš na filmové fikce, jak by v reálu věděl, zda a kde máš rodinu?
Kromě toho, při neohlášení se stáváš spolupachatelem s rizikem nepodmíněných trestů.
Též existuje institut na ochranu svědků atd.
Pokud jsi před rubrikou Právo, dal přednost Zábavě, jde o pokus o značně pokleslý a morbidní humor křečovitě vykonstruovaný z abstraktních premis.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sv%C4%9Bdek%20vra%C­5%BEdy

anonym

Nechal bych si to pro sebe

Doplňuji:
Nešla bych nahlásit vraždu na policejní stanici ani kdyby o mně vraždící zločinec nevěděl. Možná, že by se mi podařilo nenápadně opustit místo činu a hlavně si myslím, že spíše uvidím mimozemšťana než nějakou vraždu, tak nad tím nepřemýšlím. A hlavně také nemám žádnou rodinu, kterou by mohl někdo ohrožovat.

anonym

Nahlásil bych to i přesto polišům

Chybí jiná možnost! Někdy je blbost hrát si na hrdinu a ohrozit své blízké.

Funna

Nechal bych si to pro sebe

nějak mi tu chybí nevím…protože vážně nevím…vzhledem k tomu, že naše soudnictví je jaké je, by se mohlo stát, že by ho ani nevzali do předběžné vazby, ani by ho neodsoudili (není to daňový únik, vraždy v tomto státě v klidu prochází)…takže bych se bála, že se fakt něco stane rodině…ale pokud ho „neprásknu“ a nebude se dít vůbec nic, tak zase nemůžu vědět, jestli se to vrahovi třeba nerozleží v hlavě a nepůjde po nás i tak…takže fakt nevím…

kobranek

Nahlásil bych to i přesto polišům

Doplňuji:
a schoval se do nějakého hotelu, řekl bych, že nechci vůbec žádné návštěvy.

anonym

Nahlásil bych to i přesto polišům

Tak to by musela být pěkná trubka ten vrah. :) To bych mu teda musel ještě sepsat jména a adresy mých příbuzných, aby se teda mohl pomstít. Normálně bych ho kopl do kulí a hotovo. Pak bych v klidu zavolal policajty.

anonym

Nechal bych si to pro sebe

Kdyby ten vrah nosil psi dečky, tak bych raději odjel jinam, nejlépe s nějakou kapelou.

Damiana

Nechal bych si to pro sebe

Už jsem něco podobného zažila. Obětí bylo sice pořádné prase, ale i tak mi ho bylo moc líto. Ale nakonec si ten řezník z toho, že mě za „svědectví“ mordu odkrágluje, stejně jen dělal srandu. A pak – bylo nás „čumilů“ trochu víc.

bolak

Bohemica: co máte všichni furt s těma jinejma možnostma :)) jsou přece jenom dvě, buď dojít na policii a nebo nedojít na policii, nebo která ti tam chybí? :)

bolak

Dr.Axl: > http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C4%8Dty%C5%99noh%C­3%A9%20d%C3%AD­t%C4%9B

manon

…to je těžká otázka…

bolak

tak dej nějakou těžkou odpověď

manon

No já už si to nějakou dobu představuji a …

bolak

radši pojď taky válčit, Dr.Axl mně vyzval na souboj o nejpitomější odkaz a já mám pocit bude mít navrch..

manon

bolak: Kde Tě vyzval? Vy si píšete tajně?

manon

bolak: No dobře, mám delší vedení :) – četla jsem to v obráceném pořadí

bolak

prosimtě, co se stalo s tvojí Dr. Obdivovatelem? já že do minulýho tejdne mu všechny tvoje odpovědi připadali užitečné a teď je najednou každá tvoje odpověď naprosto kničemu… nebo se tvoje odpovědi tak rapidně zhoršily?

manon

bolak: Nevím a nepátrám…abych nepřišla na to, že jsem zhloupla :(