Rokio

Kdybyste byli sv. Petrem, poslali byste mě do nebe, nebo do pekla?

Spousta mých informací o křesťanství pochází ze seriálu Simpsonovi. Tam jsem se dozvěděl, že sv. Petr rozhoduje, jestli věřící půjde po smrti do nebe, nebo do pekla. Důkazem je, že v jedné epizodě Homer přišel do nebe a sv. Petr ho chtěl do nebe pustit, pokud do 24 hodin vykoná alespoň jeden dobrý skutek.

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Těžko uvažovat, kdybych byla u nebeských bran, netuším, komu bych odemkla bránu. Záleželo by na tom, jaké bych dostala pokyny. Zda by se vaše jméno objevilo mezi „vyvolenými“.

Peklo bránu u nás nemá, i když se říká, že údajně je skrytá za šípkovým keřem. Nevím, zda bych vážila cestu do Turkmenistánu a skočila i s vámi do chrlícího ohně. opravdového pekla.

Co myslíte, , kde bude víc zajímavých lidí? V nebi, nebo v pekle? V

Ještě mě napadlo, když si vezmete s sebou mobil, můžete se s Petrem domluvit na podmínkách. pro vstup do nebe.

Nepřemýšlejte nad tím, co se má stát, to se stane,. Vaše duše se někam dostane.

Kdyby jsou chyby, zbytečné spekulace, neuskutečnitelné …

Mám pocit, že jste se už jednou ptal.

Další odpovědi
led

jiná odpověď

Rokio, po čítaní tvojich otázok, ťa ako Svätý Peter (v zastúpení) nechám žiť a nedovolím ti uniknuť do azylu Neba, ani Očistca (tam všade musíš byť bez hriešnych myšlienok) a už vôbec nie Pekla, ktoré si mnohí premenili ako luxusné dovolenkové destinácie. Len si pekne ostaň na Zemi a do konca Sveta si prežívaj svoje Peklo, Nebo, Raj, medzi živými.

Dodatok: vraj Svätý Peter ťa nemôže poslať kam patríš. Ale Svätý Peter stojí u Nebeskej brány a len on má kľúče od Neba. Ako vrátnik, to už isto poznáte z úradov, jediný vie a určí, kam máš ísť, či do Neba, alebo do Pekla, alebo ťa nechá postaviť do radu v Očistci a až vyvolajú tvoje číslo budeš smieť ísť na patričné oddelenie

Jan Kunčar

jiná odpověď

Svatý Petr není ten, který by mohl poslat někoho do nebe nebo do pekla.

Edison

jiná odpověď

Do lesa.

Zvidatel

někam jinam (upřesnit kam)

Mohl bych tě někam poslat, ale nechci být sprostý. ;)
Jestli se chceš zabývat takovými otázkami, měl bys mít lepší zdroje než Simpsonovy a další neodborné.
Každopádně oni tě minimálně do Očistce pošlou, protože neznáš víru a usuzuješ podle nějakého seriálu. To nevíš, že Peklo by mělo být plné dobrých, chytrých a čestných lidí, kteří ale nebyli křesťanskými věřícími? Ty pokud máš víru, ale nezabýváš se jí, máš v ní zmatek a spolháš se na „hříšné“ zdroje, tak půjdeš alespoň do Očistce.
A opovaž se si zpříjemňovat pozemský život. To by byl hřích a do Nebe ani do Očistce bys nešel! :'D
Jak to tak vypadá, tak podle křesťanské, ale i islamské víry je drtivá většina lidí, kteří kdy chodili po planetě, v pekle. To je „Boží moudrost, spravedlnost a plán“.

Otázka irelevantní z několika důvodů. Je to věc víry, nermohli bychom být svatým Petrem, nedává to smysl. Kdybychom přece jen byli na jeho místě, asi bychom věděli, co máme dělat a teď to pochopitelně nevíme. On nerozhoduje o tom kdo kam půjde. A neznáme tě, abychom mohli soudit a někam tě posílat.
Pokud si věřící, tak o tom kam po smrti půjdeš rozhoduješ ty sám, podle svých skutků a víry na Zemi. A přesněji o tom rozhoduje Bůh nebo spíš již dávno rozhodl, protože vše je jeho dílem i jeho záměrem.

Roman71

jiná odpověď

Rokio, pokud se v tom nechcete plácat jako prádlo v pračce, čerpejte informace z Bible a ne z kreslených seriálů.

jsemjá

jiná odpověď

Rokio, pokud věříš seriálu simpsonovi, tak radši do pekla. Sv. Petr neexistuje, a simpsonovi si naopak z Ježíše dělají legraci, což je hřích. Neznám tě osobně, takže nemohu posoudit, kam bych tě poslal. Ale jestli chceš do nebe, můžeš změnit svůj život. Klidně mi napiš, rád poradím.

elkon

jiná odpověď

Dost dětské nápady.

aliendrone

Edison>>> Palec jen podmínečně k dopovědi, pokud je myšlena jako „… s provazem s sebou“. ;) :D :D