bolak

Kdybyste byli na významné slavnostní večeři, kde by zraky ostatních osob byly upřeny na vás a vy byste právě zjistili…

…že jste si do úst vložili plesnivé jídlo, polkli byste nebo byste udělali fópá a jídlo vyplivli?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

vyplivnout

Ono se snadno napíše vyplivnout, ale v daném okamžiku si nejsem tak jistá, že bych si vůbec všimla, že je jídlo plesnivé, některé je plesnivé i záměrně ( u některých sýrů, uzenin atd.) a vzhledem k tomu, že jsem na podobných akcích občas bývala, tak se mi jeví jako celkem nemožné aby se tam nějaká závadná strava dostala na stůl. Ale je fakt, že „zraky ostatních osob“ nebývaly upřeny k mojí osobě.

Další odpovědi
Damiana

vyplivnout

Ta ostuda by byla spíš na straně hostitele, který podává zkažené jídlo. Elegantně vyplivnout jídlo do ubrousku není takový problém, ihned taktně upozornit číšníka a ten by měl okamžitě reagovat. Takže spíš než průšvih, taková malá spolupráce a následně žádná gastritida.
A pak také – vždycky si vzpomenu na jednoho svého kamaráda, režiséra, který se cpal na zahájení MMF ve Varech ve vedru ústřicemi. Personál byl podle něho moc pozorný – všechny byly otevřené(!!!!), takže se „nemusel“ namáhat, jen je vycucával. Sice mu moc nejely, ale co, dal si na ně hodně citrónu – no, byly to přece ústřice! Takovou otravu, jakou si z těch zkažených mrtvolek přivodil, bych nikdy zažít nechtěla.

venkovan

vyplivnout

Na slavnostní večeři a plesnivé jídlo?
No je otázka, zda to plesnivé jídlo nebude místní specialita – třeba jako uherák.
Mimochodem – nezačínám jíst první – počkám, až ostatní začnou jíst. Takže oči nebudou na mne

anonym

vyplivnout

Vyplivnout!!! Co by to mohlo asi být za slavnostní večeři s plesnivým jídlem???

manon

vyplivnout

I vyplivnout jídlo se dá s noblesou – nesmíš přímo na stůl nebo na boty číšníka nebo proti sedící dámě do výstřihu – vhodnější by bylo třeba do ubrousku. Chce to odvahu v takové chvíli, ale zase se přece kvůli bontonu nezblázníme nebo neotrávíme :)
Co to bylo, co jsem právě vyplivla? Proč to bylo plesnivé?

Pájo

vyplivnout

Doplňuji:
Etiketa by příliš neutrpěla… jde-li o zdraví.
Bylo by to hlavně ohromné fópá pro organizátora.

anonym

vyplivnout

Tak za a) nikdy bych se nezúčasnil významné slavnostní večeří,protože nejsem jeden z nich!
Za b) Pokud by se tak stalo,sousto bych vyplivl se slovy: který "pííííííp " mi tohle nabídl,snad to nebyl ten parchant… ?!

Drap

spolknout

Pokud by to byla třeba niva, tak proč ne ?
Kam chodíš ty na slavnostní vešeře, že tam podávají plesnivá jídla ?

anonym

vyplivnout

Opět chybí „Jiná možnost“.
Většina normálních lidí spíše pozná pohledem plíseň, (než v puse – podle chuti?), takže by sousto do úst ani nevložili, a tudíž by nemuseli řešit žádné faux pas.
Podobná otázka může napadnout jen někoho, kdo asi na žádné recepci ještě nebyl a má ve svém omezeném obzoru značně zkreslené představy o „velkém světě“, přičemž ani neví jak se píše „faux pas“.
Doplňuji:
Na významných akcích bývá špičkový personál, vybrané suroviny a než se vůbec delikatesy servírují, podléhají důsledné kontrole, jak od šefkuchře po chuťové a kvalitativní stránce, tak co do estetiky, úpravy na talíři a etikety (od šéfa protokolu, či vrchního číšníka) před vlastním roznášením na stoly.
Od hostů se naopak očekává, že ovládají jak pořadí příborů a pravidla stolování, tak i vybrané chování, kdy by se rozhodně nesnižovali k lovení „rozumů“ na pokleslém portálu od nějakých pseudorádců.
P.S. Nesmíš podléhat iluzím z křečovitých filmových komedií.

bolak

Dr.Axl: Máš tam chybu v té větě, správně to má být: „Podobná otázka může napadnout ASI jen někoho, kdo na žádné recepci ještě nebyl…“

Dávej na to pozor, snižuješ nám kredit.