Kepler

Kdybyste byl/a singl a měl/a zůstat na Vánoce doma sami, vzali byste si k sobě domů dítě z dětského domova?

Tak na den, dva…Klidně si představte i bílého sirotka.

https://pixaba­y.com/cs/photos/d%C3%AD­t%C4%9B-j%C3%ADzdn%C3%AD-kolo-baby-mil%C3%A9-2612918/

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… bez ohledu na původ , věk a pohlaví (omyl, takovou sličnou osmnáctku klidně), odpovídám tak jako u adopce >>> NE …

Další odpovědi
led

Takýto jednorázový krátkodobý „darček“ nie je darčekom, ale trestom pre obdarovaného. Je ukážkou bezohľadného správania egoistu, ktorý myslí na to, aby ukojil svoje vedomie, nemusí ísť pritom o sexuálne chtíče, bez ohľadu na city svojej obete a následky tohto „daru“. Je to len prísľub nového života opusteného dieťaťa so súčasným ponorením obete do spoločenského bahna, aby autor tohto činu, mohol hrdo na verejnosti povedať: pomohol som človeku, opustenému dieťaťu.
Ukázať dar a nedarovať ho je trestom pre „obdarovaného“.

K takémuto kroku možno prísť až po zvážení svojich schopností a možností takémuto dieťaťu ďalej pomáhať až do jeho samostatnosti.
Jednodňovým darcom fuj!
Chvála len tým, ktorí sa o dieťa starajú, aj keď nie je ich vlastné. Som radšej tým, čo sa svojou nezištnou, tichou pomocou nechvália, ale pomáhajú, než tým, ktorých fotografie a činy vidíme zvečnené na plátnach kín, plagátoch a popisaných stránkach bulváru.
Neberiem ohľad na farbu pleti, ale na „city a dušu človeka“.

Dodatok vkladám do diskusie:

Reezo

Hmm to mě nutí se zeptat, za jakým účelem bych si měl brát na vánoce naprosto neznámé dítě? Mám kočku a to mi úplně stačí. Navíc ačkoliv by se to mohlo zdát jako dobrý skutek, tak si nemyslím, že by to něčemu pomohlo.

1. nevíme jaký to dítě bude.
2.byl bych za to dítě nejspíš zodpovědný na ten jeden den a je hodně věcí, které se mohou pokazit.
3. za jediný den si s dítětem rozhodně žádný vztah nevybudujete, pokud bude z dětského domova a bude vědět, že je to jen na den. Spíš by toho zneužívali si myslím.

Navíc by i děti mohli být v nebezpečí, protože jsou mezi námi i zvrhlí jedinci, kteří by to nedělali z dobroty srdce.

nyjono

Myslím, že by to pro dítě byl taky trochu stress.
Cizí člověk, neznámé prostředí, neví, jak to tam chodí, jaké jsou zvyklosti atd.
V dětském domově, co vím, tak se často snaží vytvořit trochu příjemnější atmosferu a děti jsou ve známém prostředí s lidmi, které znají. Vědí, co moho čekat.

Ametyst

Ne, protože by si sirotek začal dělat nároky. Ví všechno o svých lidských právech a nic o povinnostech. Takže nezachazet se sirotky jako s balíky slámy- jedny Vánoce tu, jiný svátek jinde. To nejde.

agentpv

Ne, ne a ne! Jedině že bych se jako dobrovolník účastnil akcí s dětským domovem (s dětmi) dlouhodobě, a ty děti znal. Ale lepší by bylo pak jít na vánoce do dětského domova, než si brát nějakého „oblíbence“ domů.

quentos

Tak to ani náhodou… u nich člověk nikdy neví…

Dochy

Asi bych s tím neměl problém, pokud by to z nějakého důvodu bylo potřeba, ale nemyslím si, že by to bylo vhodné pro to dítě. Myslím že bude radši s kamarády, než se stresovat u cizích lidí… A v případě že by se mu u nás líbilo, tak ještě hůř při vědomí, že půjde zas spátky…

Edison

Myslím, že nemusím odpovídat, vzhledem k mé odpovědi na jinou otázku: NE!

Kazatel

Třeba nějakého sedmnáctiletého sirotečka tmavší pleti? Tak to good luck.

cochee

Kdybych byl singl, což už zase jsem, ale vrátil jsem se k bydlení s matkou, tedy poupravím originální otázku: kdybych bydlel sám a zůstal bych na vánoce sám, tak bych konečně mohl ZRUŠIT TY ZAS..... VÁNOCE (vůbec nemluvě o tom, že bych si ještě kohokoliv snad tahal k sobě domů!!!)

led

Všetci by si mali uvedomiť, že deti z detského domova nie sú všetky v domove za trest.
Mnohé sú:
A/ sociálne prípady
1 – siroty, ktorých rodičia sú mrtví, nebudem pitvať dôvod ich smrti
2 – spoločenské „siroty“, ktorých rodičia zo zákonných dôvodov sa o nich nemôžu starať
3 – opustené deti, z polovičných rodín, kde sa zákonný rodič, nemá možnosť sa buď zo zdravotných (rodiča) alebo finančných dôvodov (zodpovedný rodič nemá prácu, takže je bez pravidelného príjmu, alebo má menej, než je životné minimum, tak mu/jej sociálka dieťa odobrala )

B/ „trestanci“ na základe rozhodnutia súdu
C/ iné dôvody:
napríklad rodina prišla o bývanie, tak než nájde nové bývanie, vlastné alebo prenájom, deti sú ubytované v detskom domove
/ deti imigrantov na základe rozhodnutia zodpovedných (imigračných) orgánov.

Treba si uvedomiť, že deti v detských domov sú rôznych pováh, vlastností a vzdelania rovnako ako „slobodné“ deti riadnych občanov, ktoré nie sú v „decáku“. Za roky práce som zažila aj s deťmi z detských domovov, či zdravotne hadikepovaných detí, veľa spoločnej radosti, ale aj smútku.
Najväčšia odmena boli rozžiarené detské oči a široký úsmev.
Nezabudla som na roky v rannom detstve dočasne strávené v decáku, napriek tomu, že odvtedy uplynuli desiatky rokov.
Človeka spoznáš v maličkostiach, nie vo veľkých slovách.

Mc Merkurion

… jak jsem psal, mi neva že je z děcáku, mně vadí, že je cizí … krev nejni voda … a ten jeden den nikoho nespasí, spíš si ho navzájem zkazíme a oba na něj budeme chtít zapomenout …