jmachan

kdybychse vystehoval do zahranici ve kterem state by se mi zilo dobre?jsem duchodce s12000kc.

Nejlepší odpověď
anonym

Bali.
Je tam celý rok teplo, len vymenite zimné sandale a šortky za letné sandále a šortky.
Cca za 300 – 500 euro sa tam dá pohodlne bývať i žiť.
More je dostupné, v mori môžete loviť potvory, to je bez poplatku.
Služby, potraviny i hospody sú lacnejšie.
Domorodci s cudzincami problémy nemajú. anglicky sa dohovoríte všade.
A je tam krásne.
Doplňuji:
Pokiaľ trváte na Európe, tak jednoznačne postsocialistické štáty:
Bulharsko, Ukrajina, Rumunsko, Moldavsko, Estónsko (asi by som najviac doporučoval, prípadne Bulharsko – to sú jednoznační favoriti), ale tu je troška problém z bezpečnosťou.
Na zahodenie nie je ani Maďarsko, bývanie tam je lacní, potraviny asi ako u nás.
Ale v týchto štátoch sa nie všade dohovoríte anglicky.

Další odpovědi
misabrouckov

Thajsko.

Podívejte se jenom na obyčejné ceny bydlení!!! Nemluvě o nulových daní při příjmu do 240 000 Kč/rok a ostatních cenách.

http://www.fi­nancniblog.cz/u­bytovani-v-thajsku-za-kolik-a-kde/

Zdroj: http://www.fi­nancniblog.cz/u­bytovani-v-thajsku-za-kolik-a-kde/

Led_

Na Slovensku s 465€ by ste sa radili k tým priemerným príjmom dôchodcov s osobným_bodo­vým_koeficien­tom 1 a 46-ročnou prácou (1rok=10€).
Boli by ste na tom lepšie než skutočne priemerný dôchodca. Pokiaľ by ste v Bratislave nebývali v prenajatom byte (3 izby=500–1500€ mes), ale vo „svojom“
na zmrzlinu a kávu by vám to stačilo. Nemali by ste sa zle, ale ani nie najlepšie.
Možno by pre vás stačilo sa len premiestniť do Slovenských pohraničných obcí, aj životné náklady sú tam nižšie. Ani jazykovú barieru nemusíte búrať.

terry

Třeba Havaj. Jeden cestovatel o ní mluvil v radiu.