Adam2

Kdybychom měli osmičkové počty jako Avataři, kolik by bylo (8*4+7):7+2?

Zjistil jsem, že mají osmičové prsty v moc zajímavé knížce: https://www.bux­.cz/knihy/82891-avatar-jamese-camerona-tajna-zprava-o-biologickych-a-socialnich-dejinach-pandory.html

Nejlepší odpověď
Drap

Výsledek bude vždy stejný,bez ohledu na to, v jaké soustavě se počítá. Jen zápis bude jiný

Další odpovědi
Quimby

No, pokud mají osm prstů, tak těžko mají číslici 8 pokud chceš zachovat analogii s našimi deseti prsty.
Takže při počítání v osmičkové soustavě a přepsáním 8 na 10 aby to odpovídalo osmičkové soustavě, tak (10*4+7):7+2 = 47/7 + 2 = 47/7 + 16/7 = 65/7 = 7,444…
Což teda je cca 7,57 v desítkové.