dgfdgf

Poradíte s nákupem „herního“ počítače podle doplněšní v popisu?

Původní neotázka

Kdybych vypsal parametry, který si myslim, že musí splnovat herní počítač, kterej si kupuje bratranec,a uvedete

zkontrolovali byste mi to, opravili chyby a doplnili, co chybí? Radil jsem s váma, když jsem kupoval počítač pro sebe, ale často jste mi radily pro mě málo srozumitelně. Počítačum rozumim málo. Byly byste ochotný doplnit mi všechno, co chybí?

Odpovědi
anonym

u takového počítače hrají roli především výkonná grafická karta (GPU), dostatek operační paměti (RAM), trochu méně důležitý je hrubý výkon procesoru (CPU) a rychlost lokálního úložiště (ačkoliv je jasné že SSD poskytne vyšší komfort než pomalý HDD, nedá se řící že SSD by bylo pro herní počítač přímo zásadní a nedalo se bez něj obejít 🙂 … takže se zaměř především na první tři položky … k tomu abys našel nejvýhodnější poměr cena/výkon můžeš pro CPU použít http://cpu.user­benchmark.com, pro GPU http://gpu.user­benchmark.com (nemá smysl uvažovat o grafikách které mají méně než „50 avg. bench %“) , RAM by u herního počítače neměla být menší než 8GB