pizlicka

kdybych uplatnila narok na prispevky v hmotne nouzi.......

nebo na prispevek na bydleni,bude nekdo zkoumat,zda mam na uctu nejake penize??

Nejlepší odpověď
zzzzz

Hned asi ne, ale náhodně se to zkoumá. Jinak u dávek v hmotné nouzi, čestně prohlašuješ, že žádné peníze nemáš. Pokud by si lhala a způsobila státu škodu víc jak 5000kč, mohlo by se to posoudit jako tr.čin. Pro stát je ale složité zkoumat majetek v zahraničí.

Nemusíš ukazovat úřadu výpis z účtu. Stačí když to zaplatíš třeba přes bankomat a nebo poštou a dáš jim jen doklad, že je byt zaplacený.

U hmotné nouze nesmíš vlastnit auto, socka je napojena na registr vozidel.

Další odpovědi
Deli

Jestli je tam máš, tak proč za ně nežiješ? Máš-li je na účtu, nemáš hmotnou nouzi, proč tedy o dávku žádat?
Proboha, není jiná možnost, brigáda apod. než jít s nataženou rukou na úřad???

briketka10

o hmotné nouzi nic nevím..
příspěvek na bydlení pobírám a u toho nikdo nic nezkoumá..
Doplňuji:
u toho příspěvku na bydlení předkládám každé čtvrtletí výpis z účtu ze Spořitelny, jestli máš, jsou tam vidět všechny příjmy..

anonym

Pizlicka, před nedávnem jsi se svěřovala, že jsi majitelkou mj. i nemovitosti to asi na dávky v hmotné nouzi nebude…

terry

A kolik Kč na tom účtu máš? Zdá se ti to fér vůči někomu, kdo je opravdu potřebuje? Mně se nechce platit daně na někoho, kdo nepotřebuje a bere.

pizlicka

briketko,kolik procent prispevku na bydleni z celkove castky??

briketka10

http://wiki.ak­tualne.centrum­.cz/prispevek-na-bydleni/
kolik je to procent já přesně nevím beru je asi dva roky a každý čtvrtrok je mám jiný, kvůli nájmu, co zvedaj, platí mi popelnici, doplatek vody, eletřiny, nebo teď podpoře od ÚP, najdi si kalkulačku, ale taky není přesná neřekne ti aktuální částku, protože počítá zaokrouhleně a blbě :(

pizlicka

vidis,popelnice bych zapomela.kuji:-)

pizlicka

deli-nokdo ti tvuj nazor nebere,ale nevnucuj jej mně,dekuji.