jirka F

Kdybych uklouznul v zimě na náledí, je lepší padat na nejdřív na dlaně nebo na lokty?

A jak to udělat abych padal dopředu a ne dozadu

Nejlepší odpověď
gecco

Rozhodně na dlaně – je tam silnější kůže a i kus ´masa´ – pokud spadneš na loket, můžeš si jej zlomit (často je nutné takové zlomeniny operovat a obtížně se hojí).
___
A jak? – no – naučit se padat…
Lepší je ovšem naučit se chodit…
😉

Další odpovědi
anonym

Doporučuji nemít ruce v kapsách. Než řekneš obuvník, máš lokte, jak píše gecco, zraněné.

iceT

No, já si myslím, že úplně nejlepší je se náledí vyhnout. Nebo si pořídit ty řemínky na náledí, pokud se náledí předpokládá.

dudu

Nedávno jsem na rameni ke šrotovníku nesl padesátku obilí a uklouzl na slepičáku. Jsa poučen o základech juda přenesl jsem celou váhu nejprve na dlaň a až poté do celé ruky. Tato vysoce nebezpečná událost skončila bez zranění.

mosoj

Ani na dlaně ani na lokty, ale na plocho, tedy na předloktí. Při velkém pádu bokem na nataženou ruku, či na jinou plochu těla.

Rocker

Podle mě je nejlepší spadnout na prdel,tam si nic nezlomíš

anonym

Rocker, už si padl na zadek a nalomil si kostrč? Vřele nedoporučuji.

jirka F

padat na nejdřív zapomněl jsem smazat na správně je padat nejdřív