berbro

Je možné přepsat byt zatížený hypotékou na jinou osobu s tím, že hypotéku bych platil já a byla napsaná na mě?

Je mozne prepsat byt v hypotece na jinou osobu s tim, ze hypoteku bych platil ja a byla napsana na me a byt mel ve vlastnictvi nekdo jiny a ja bych na byt nemel zadny narok, krome splaceni hypoteky? Pokud bych hypoteku prestal splacet, co by se s bytem stalo, kdyby byl napsany na nekoho jineho? A jak by to probihalo s rucenim, kdyz bych nemohl rucit nicim jinym?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo ti tady nepomůže, myslím že je to nereálné. Bylo by to možné pouze se souhlasem poskytovatele hypotéky, a ten nebude souhlasit, pokud nemáš čím ručit.

Další odpovědi
Lamalam

Pokud chceš jakkoli disponovat bytem, na který je hypotéka, musíš mít písemný souhlas banky. Tam ti také radí sdělí odpovědi na tvé ostatní dotazy ohledně nesplácení apod.

ivzez

Podmínky, za kterých Vám byla hypotéka poskytnuta najdete
v uzavřené smlouvě a ve všeobecných obchodních podmínkách banky.

Nemáte-li čím ručit, není pravděpodobné,
že by Vám banka převod na jinou osobu schválila.

Jestli se nemýlím, bylo jednou z podmínek k získání hypotéky
zajištění vlastního bydlení. Tuto podmínku byste převodem porušil.

Dochy

Záleží na podmínkách banky. Obecně je možné mít hypotéku za kterou se ručí bytem který není ve vašem vlastnictví, ale není to standardní. Pořád je tím bytem ručeno, vlastník s tím musí souhlasit, v krajním případě půjde vlastník bytu na ulici…