Radomír.cz

Kdybych si zašel na exkurzi do nějakého dolu na černé uhlí v Ostravě, mohl bych si vzít kousek uhlí?

Uhelné doly – Ostrava

Odpovědi
mandat

Pochybuju.

mosoj

Tak z tohoto důvodu se zakázal už před mnoha lety vstup do boubínského pralesa. Každý si chtěl něco odnést a prales byl uklizený.

Drap

Kousek by ti určitě dali. Nemusíš ani do dolů. Stačí navštívit některého obchodníka s uhlím

marci1

Těžko, myslím si, že v Ostravě už žádné doly nejsou.
Doplňuji:
Dolování v Ostravě skončilo v roce 1994.
https://www.os­trava.cz/cs/tu­rista/co-navstivit/ostravska-nej

Seznam.cz

Třeba Česká televize to tak dělá. Chodí na exkurzi mezi nás a vždycky si vezme nějakou korunu. A když to sečtou, 135 Kč x 4 500 domácností… Proto už nic nemám.