dgfdgf

Kdybych si koupil jakejkoliv harddisk, tak ho můžu kabelem připojit k televizi nebo počítači?

Je to jednoduchý, stejně jako zapojit flashku do televize? Nic víc, jenom kabelem připojit? Kterým kabelem?

Nevim jakej je rozdíl mezi interním a externím. Jak zjistím jestli moje televize má, co potřebuju? Vedle televize bych chtěl položit HDD 1TB s filmama a připojit ho k ní káblem. Až bych se na filmy dodíval, chtěl bych ho připojit k počítači, filmy smazat a dát na něj jiný filmy.

Co tenhle HDD? https://ruzov­ka.cz/cs/3-5-pro-pc-hig/7830-1000gb-1tb-sata-3-5-toshiba-sata-iii-dt01aca100.html

Nejlepší odpověď
Hlada

Záleží na tom, kam ho budeš připojovat.
Interní připojení: Kabel SATA nebo IDE + napájení.
Externí připojení: Disk se musí připojit přes převodník. Adaptér, rámeček. Externí ho má v krabici. K zařízení se připojuje do USB. Externí 2,5" se napájejí přímo z USB, ostatní potřebují externí zdroj.

Další odpovědi
Dochy

Ne. Jen některé TV podporují připojení HDD a pokud ano, pak jen přes některá rozhraní, rozhraní nemusí zvládnout napájení (bude nutný externí zdroj) a pak ještě budou pravděpodobně podporovat jen některé filesystémy (fat, ntfs,…)

K doplnění: To je typický interní 3,5" disk, ke kterému bys (pro připojení k TV) téměř jistě potřeboval ještě převodník SATA-USB (předpokládám, že v TV budeš mít USB) a zdroj (protože přes USB2 nelze utáhnout spotřebu 3,5" disku – přes USB3 by to jít mohlo, ale nevím jestli to zvládne některý z dostupných převodníků)

interní disk – má rozhraní zpravidla SATA (novější) nebo PATA/IDE (starší), je vidět kovová krabička, kontakty vč. napájecího konektoru, zdola zpravidla nezakrytou desku s plošnými spoji.
externí disk – má rozhraní zpravidla USB nebo eSATA, nemá vůbec vstup pro napájení, nebo má vlastní zdroj zpravidla s koax. kontaktem.

aliendrone

Tak jednoduché to není, harddisk musí mít rozhraní, které podporuje zařízení, k němuž ho připojuješ. Dnes se harddisky k TV obvykle připojují přes USB3.x (alespoň u těch, které jsem viděl, není vyloučeno, použití eSATA apod.)

K PC jde OBVYKLE připojit všechno, ale uvaž – když koupíš nějaký 6–8let starý IDE disk, tak k dnešnímu počítači ho NEPŘIPOJÍŠ, jelikož nebudeš mít kam. (rozhraní IDE se na běžných deskách už nějaký pátek nevyskytuje). Můžeš ovšem dokoupit IDE řadič do PCIe slotu, to by u PC bylo řešení. U TV to ovšem téměř jistě nepůjde.

mosoj

Ano přes USB pokud tento vstup TV má. Počítej ale s tím, že si TV hard disk naformátuje podle svého a nepůjde na něj nic jiného než nahrávat z TV.
To platí i pro flasch disk.

Hlada

Nejdřív se podívej do manuálu od televize, co podporuje. Typ disku je teď vedlejší.

Dochy

Já věděl, že jsem na něco v tom doplnění zapomněl 😉 typ disku je hezkej, ale typ TV by napoví víc 😉

luckykubrt

To je pro mně novinka, že jde HDD připojit k TV. A k čemu má jako sloužit ? To se dá na ten HDD z TV nahrát nějaký film ?

Dochy

Ano. Zvláště v TV s podporou DVB-T(2) už stejně je počítač, grafický procesor apod. Takže připojení HDD/flash a přidání funkcí pro záznam a přehrávání je vcelku logické – nestojí téměř nic navíc a zvyšuje užitnou hodnotu.