Avatar uživatele
dgfdgf

Kdybych si koupil jakejkoliv harddisk, tak ho můžu kabelem připojit k televizi nebo počítači?

Je to jednoduchý, stejně jako zapojit flashku do televize? Nic víc, jenom kabelem připojit? Kterým kabelem?

Nevim jakej je rozdíl mezi interním a externím. Jak zjistím jestli moje televize má, co potřebuju? Vedle televize bych chtěl položit HDD 1TB s filmama a připojit ho k ní káblem. Až bych se na filmy dodíval, chtěl bych ho připojit k počítači, filmy smazat a dát na něj jiný filmy.

Co tenhle HDD? https://ruzov­ka.cz/cs/3-5-pro-pc-hig/7830-1000gb-1tb-sata-3-5-toshiba-sata-iii-dt01aca100.html

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Záleží na tom, kam ho budeš připojovat.
Interní připojení: Kabel SATA nebo IDE + napájení.
Externí připojení: Disk se musí připojit přes převodník. Adaptér, rámeček. Externí ho má v krabici. K zařízení se připojuje do USB. Externí 2,5" se napájejí přímo z USB, ostatní potřebují externí zdroj.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Ne. Jen některé TV podporují připojení HDD a pokud ano, pak jen přes některá rozhraní, rozhraní nemusí zvládnout napájení (bude nutný externí zdroj) a pak ještě budou pravděpodobně podporovat jen některé filesystémy (fat, ntfs,…)

K doplnění: To je typický interní 3,5" disk, ke kterému bys (pro připojení k TV) téměř jistě potřeboval ještě převodník SATA-USB (předpokládám, že v TV budeš mít USB) a zdroj (protože přes USB2 nelze utáhnout spotřebu 3,5" disku – přes USB3 by to jít mohlo, ale nevím jestli to zvládne některý z dostupných převodníků)

interní disk – má rozhraní zpravidla SATA (novější) nebo PATA/IDE (starší), je vidět kovová krabička, kontakty vč. napájecího konektoru, zdola zpravidla nezakrytou desku s plošnými spoji.
externí disk – má rozhraní zpravidla USB nebo eSATA, nemá vůbec vstup pro napájení, nebo má vlastní zdroj zpravidla s koax. kontaktem.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Tak jednoduché to není, harddisk musí mít rozhraní, které podporuje zařízení, k němuž ho připojuješ. Dnes se harddisky k TV obvykle připojují přes USB3.x (alespoň u těch, které jsem viděl, není vyloučeno, použití eSATA apod.)

K PC jde OBVYKLE připojit všechno, ale uvaž – když koupíš nějaký 6–8let starý IDE disk, tak k dnešnímu počítači ho NEPŘIPOJÍŠ, jelikož nebudeš mít kam. (rozhraní IDE se na běžných deskách už nějaký pátek nevyskytuje). Můžeš ovšem dokoupit IDE řadič do PCIe slotu, to by u PC bylo řešení. U TV to ovšem téměř jistě nepůjde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano přes USB pokud tento vstup TV má. Počítej ale s tím, že si TV hard disk naformátuje podle svého a nepůjde na něj nic jiného než nahrávat z TV.
To platí i pro flasch disk.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Nejdřív se podívej do manuálu od televize, co podporuje. Typ disku je teď vedlejší.

před 2269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já věděl, že jsem na něco v tom doplnění zapomněl 😉 typ disku je hezkej, ale typ TV by napoví víc 😉

před 2269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

To je pro mně novinka, že jde HDD připojit k TV. A k čemu má jako sloužit ? To se dá na ten HDD z TV nahrát nějaký film ?

před 2269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ano. Zvláště v TV s podporou DVB-T(2) už stejně je počítač, grafický procesor apod. Takže připojení HDD/flash a přidání funkcí pro záznam a přehrávání je vcelku logické – nestojí téměř nic navíc a zvyšuje užitnou hodnotu.

před 2269 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek