Vašek.

Kdybych se chtěl stát masérem?

Je mi jasný zě nejdřív bych musel dodělat základku,pak jít na nějaký učiliště nebo střední školu,ale jakou?Co bych musel umět?Jaký předměty bych musel umět na jedničku?
Doplňuji:
ještě by mě zajímalo,kolik si může při dobrých zakázkách vydělat? :)

Nejlepší odpověď
ReHu

Na masírování stačí rekvalifikační kurz. Ale zdravotní škola by byla zcela jistě k prospěchu věci.
Nejvíc stejně záleží na tom, jak budeš šikovný a pak si k tobě cestu klienti najdou.
Doplňuji:
to je velice relativní. Záleží na tom, jaké typy masáží budeš praktikovat, kde budeš masírovat, jestli ve svém, nebo v pronájmu, kolik klientů budeš ochoten či schopen obstarat denně.
Další věc je ta, že masérů je stále víc a víc.
Pokud tě to baví, ideální by bylo, pokud máš nějaké kontakty na některý sportovní klub a dělal maséra jim. To je více či méně jistota.
Obecně by to na uživení mohlo být, ale extra luxus těžko.
Řešení by možná bylo mít toto jako koníčka a něco jiného na vydělávání peněz.

Další odpovědi
hanulka11

Já mám masérku je akorát po studiu.Vystudovala Tělovýchovnou fakultu v Č.Budějovicích – je fakt šikovná . Nejdřív chodila na gympl a pak tu fakultu. Je to jen na tobě, jak se rozhodneš.Můžeš se pak zaměřit i na víc odvětví -ona dělá i canisterapii a vede rehabilitační cvičení…
Jen ještě doplním v tomto oboru je nyní tolik novinek , že je nutné pokud bys chtěl si slušně vydělat tak mít opravdu zkušenosti i s novinkami a není jednoduché získat certifikát, musíš mít určitý počet hodin praxe , ale to už sis jistě někde přečetl.Já jen píši to co mi ona ze své zkušenosti říkala. Tak se dobře rozhodni.

bigbít

Všude možně po ČR se nabízejí různé druhy kurzů…jsou různé druhy masáží, takže si vyberete, co chcete umět provádět a pak už jen docházíte na kurzy…