bolak

Kdybych přinesl do místnosti kýbl ledu, došlo by k nějakému výraznějšímu ochlazení?

Nejlepší odpověď
huxa

Také jsem nad tím přemýšlel, tušímže mi to vyšlo, že by se můj malinký pokojíček díky pár litrům ledu ochladil o půl stupně.

Další odpovědi
mosoj

Otázka pro otázku !!!!!
Kolik ledu a kolik vzduchu ?!! Ano dojde k ochlazení.
Skupenské teplo tání ledu je 334kJ. Roztátí ledu spotřebuje.. x kg ledu x 334 kJ tepla. 1 J = 0,239 cal. O kolik se ochladí vzduch v místnosti záleží na objemu místnosti . Platí pro ideální případ, žádné ztráty, žádný ohřev.

MK44

Asi tak. Myslíš-li místností tu, kam se vejde toliko mísa a splachovadlo a jestli je dobře izolovaná, můžeš to zkusit. Máš-li na mysli montážní halu, pak bych na kýbl s ledem nespoléhal.

zjentek

kdyby tam byla oslava a očekával by se dar na úrovni, mohlo by dojít k výraznějšímu ochlazení vztahů