zjentek

kdybych chtěl zřídit v zoo konkrétní atrakci a zoo by s nápadem souhlasilo, muselo by to stejně projít veřejným řízením?

..a nebo bychom si hned plácli?
Doplňuji:
jáára: jak jako jakou ..prostě atrakci ..no tak dobře- opičí dráhu mezi stromy ..ale nepředběhneš mě teď, doufám..

Nejlepší odpověď
arygnoc

záleží podľa toho, kto je majiteľom/správcom zoo.
na internete by ste to mohli zistiť (register podnikateľských subjektov), potom nazrite do stanov organizácie (ak je majiteľom/správcom napr. mesto, má zo zákona vyhlásiť výberové konanie – ale záleží na type atrakcie, môže sa jednať iba o nájom priestorov bez/z špecikácie využívania).
záleží i na tom, či atrakcia bude v areáli zoo (kde sa berie do úvahy i napr. ekológia – nerušenie zvierat) alebo na pozemku patriacemu zoo mimo areál (parkovisko, priľahlé pozemky, …).

najlepšie bude vzniesť dotaz priamo na management dotyčnej zoo, kde ván istotne vyjdú v ústrety a porebné informácie poskytnú).

;-Q

Další odpovědi
jáára

moc konkrétní nejseš… jakou?

McArthur

Pokud to bude platit ZOO (zřízení té opičí dráhy), jedná se o zahradu financovanou z veřejných prostředků a částka na realizaci přesáhne limit pro veřejné zakázky, tak bude muset vypsat výběrové řízení.

Pokud bys to sám financoval, tak si myslím, že si plácnou. Oni by Ti jen pronajali pár stromů a zbytek je na Tobě.

Kelt

Pokud se domluvíš se ZOO, tedy s vedením na něčem, že to budeš u nich provozovat a je jedno, zda tam budeš prodávat brambůrky, nebo dělat opičí dráhu nebo boj s medvědem, tak se to odehrává na místě, které má ZOO k dispozici a smlouva by měla být jenom mezi vedením a Tebou. Když to budeš dělat v ZOO Praha a pak v ZOO Liberec, musíš mít dvě smlouvy atd. Ale proč veřejné řízení? Buď se dohodnete, nebo ne. Městu to může být jedno. Budeš podnikatel, budeš dělat na ŽL a tím to končí.