Avatar uživatele
Bronzový

Kdyby zítra zemřelo vše zelené na planetě, na jak dlouho by nám vydržel kyslík?

Doplňuji:
Tedy oprava: ...kdyby zmizeli všichni producenti kyslíku.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Rostliny nejsou jediným producentem kyslíku. Navíc život není závislý na kyslíku. Kéž by pisatel znal historii života - Země... Prvotní atmosféru vytvořila vulkanická aktivita a geomegnetické rozpínání. Pročež prvotní atmosféra Země se dosti podobala atmosféře dnešního Marsu. Přesto tu bylo mikro-organického života nadmíru. Produkce kyslíku byla tuze negativní. Stejně tak jako vymřelo vše závislé na tehdejší atmosféře i nyní vymírá cokoliv přivyklé na jakékoliv specifické podmínky. A něco jiného naopak díky novým podmínkám přežije...
Doplňuji:
Potřebuje virus kyslík? Ne! Život vzniklý na naší planetě JE závislý na kyslíku. Život na naší planetě i kdekoliv jinde NEMUSÍ být závislý na kyslíku. Jak jsem napsal - něco by vymřelo, něco jiného přežilo. Ano - pár miliónů let by mohlo trvat, než se zase vyvine nějaká inteligentnější forma, leč tak otázka nezněla.


Avatar uživatele
Bronzový

Matesaxi...ono peroxidu se na planetě zase až tolik pro výrobu kyslíku nenachází a právě že život ve vodě, kde je kyslík dobře rozpustný, dal nepřímo vzniku atmosféře s velkým obsahem kyslíku. Pleteš dohromady neslučitelné argumenty....to že byla atmosféra a život, neznamená, že život byl v atmosféře...byl v hydrosféře, kde čerpal onen vzácný kyslík předchůdce kvasinky, který byl schopen žít s úplným minimem kyslíku.

Teď k otázce:
Vzhledem k tomu, kolik je kyslíku v atmosféře... tipnu si že při zmizení by trvalo vyčerpat zásobu stovky let, při úmrtí všeho živého podstatně méně...kvůli hnití, které spotřebovává hodně kyslíku a produkuje teplo a oxid uhličitý.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3010
Zlatý quentos 1388
Zlatý mosoj 1354
Zlatý Drap 1086
Zlatý Kepler 713
Zlatý gecco 709
Zlatý led 666
Zlatý hanulka11 627
Zlatý marci1 613
Zlatý Lamalam 595

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.