Psychotic

Kdyby zítra zemřelo vše zelené na planetě, na jak dlouho by nám vydržel kyslík?

Doplňuji:
Tedy oprava: …kdyby zmizeli všichni producenti kyslíku.

Odpovědi
anonym

Rostliny nejsou jediným producentem kyslíku. Navíc život není závislý na kyslíku. Kéž by pisatel znal historii života – Země… Prvotní atmosféru vytvořila vulkanická aktivita a geomegnetické rozpínání. Pročež prvotní atmosféra Země se dosti podobala atmosféře dnešního Marsu. Přesto tu bylo mikro-organického života nadmíru. Produkce kyslíku byla tuze negativní. Stejně tak jako vymřelo vše závislé na tehdejší atmosféře i nyní vymírá cokoliv přivyklé na jakékoliv specifické podmínky. A něco jiného naopak díky novým podmínkám přežije…
Doplňuji:
Potřebuje virus kyslík? Ne! Život vzniklý na naší planetě JE závislý na kyslíku. Život na naší planetě i kdekoliv jinde NEMUSÍ být závislý na kyslíku. Jak jsem napsal – něco by vymřelo, něco jiného přežilo. Ano – pár miliónů let by mohlo trvat, než se zase vyvine nějaká inteligentnější forma, leč tak otázka nezněla.

rigormortis

Matesaxi…ono peroxidu se na planetě zase až tolik pro výrobu kyslíku nenachází a právě že život ve vodě, kde je kyslík dobře rozpustný, dal nepřímo vzniku atmosféře s velkým obsahem kyslíku. Pleteš dohromady neslučitelné argumenty…to že byla atmosféra a život, neznamená, že život byl v atmosféře…byl v hydrosféře, kde čerpal onen vzácný kyslík předchůdce kvasinky, který byl schopen žít s úplným minimem kyslíku.

Teď k otázce:
Vzhledem k tomu, kolik je kyslíku v atmosféře… tipnu si že při zmizení by trvalo vyčerpat zásobu stovky let, při úmrtí všeho živého podstatně méně…kvůli hnití, které spotřebovává hodně kyslíku a produkuje teplo a oxid uhličitý.