orestez

Kdyby většina lidí získávala bitcoiny, rostla by měna takovou rychlostí?

http://bitcoin­cz.cz/index.php/2017/02­/24/jak-ziskat-bitcoiny-prakticke-rady/

Teď už to nemá smysl. I ten 1 btc za 5000 Kč už byl drahý.

IMHO kdyby šel bitcoin těžit jak se popisuje, lidstvo by bohatlo těžením u PC. Nemuselo by nic jiného vytvářet ani opravovat, prodávat a kupovat, kromě komponentů PC. Nikdo by nehladověl, nebyly nutné ads na těchto stránkách.

Nejlepší odpověď
independent

Asi by stoupal ještě rychleji a ta těžba se neoplatí ani za tu elektřinu jak to jde pomalu

Další odpovědi
hapiky

Bitcoiny lze získat pouze nákupem, nebo těžením. Jejich obrovská výše může rázem spadnout na nulu a nic podstatného se nezmění až na to, že pár lidí schudne. Jen jeho nezávislost a zájem o bitcoin žene jeho výši tak vysoko.Těžba je rentabilní jen při možnosti velmi levné elektřiny. Zajímavá je otázka jestli někdy v budoucnu bitcoin vytlačí jiné pevné měny, nebo splaskne jak bublina.

autacek

Ano, bitcoin je taková uplácaná z prdu kulička. Pokud je dost zájemců, co si ji chtějí koupit, cena roste, pokud ji budou chtít všichni prodat, bude mít reálnou hodnotu nula. Vtip je v tom, že pokud na tom někdo vydělá, druhý na tom jednou zákonitě musí prodělat.

Arne1

Cena BTC je dána pouze nabídkou a a poptávkou. Nemůže být regulována vyšší produkcí – produkce je už v současné době velmi malá a potřebuje velké náklady.

anonym

Limity těžby bitcoinů jsou dány výpočetní náročností. Pokud by bitcoiny težil hypoteticky trojnásobek lidí, prostě by o to dřív narazili na limitující faktor výpočetního výkonu a řada z nich by s tím o to dřív přestala protože by se jim to vzhledem k energetickým nákladům nevyplácelo. Tím je zajištěna rovnováha, nikdy se tak neťeží ani moc ani málo, vždy tak akorát … další těžbu pak umožňuje plynule rostoucí výkon počítačů (přesněji tedy specializovaných výpočetních jednotek ASIC, které těžbu provádí díky specializaci mnohem efektivněji než víceúčelové počítače)