Mravenec

Kdyby vás nájemník udeřil vázou do hlavy, zeptali byste se pouze: „Proč mi to děláš?“ a šli byste s ním do koupelny…?

Narážím na rekonstrukci případu dvojnásobné vraždy partnerů Knorra a Kisse,

kdy jeden z vrahů udeřil jednoho z poškozených vázou do hlavy, načež se poškozený otočil a zeptal se: „Proč mi to děláš?“
Následně se odebrali do koupelny, pod záminkou, že vrah poškozeného ošetří. Do vany se vrah pokusil poškozenému vhodit elektrický vařič, ale tomuto poškozený zabránil. Následně jej vrah uškrtil látkou.

Zachovali byste se stejně, jako poškozený? Kdyby mě někdo udeřil do hlavy vázou a já přežil, asi bych opravdu pochyboval o dobrých úmyslech pachatele. Natož s ním následně někam chodit.

Fotografie zachycuje mladíky, kteří vraždili.

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103542297­23-pripady-1-oddeleni/220512120­080001/
https://nasre­gion.cz/polev­ka-z-knorra-jeden-z-nejnechutnejsich-pripadu-ceskeho-zlocinu-225434/
https://www.id­nes.cz/zpravy/cer­na-kronika/brutalni-vrazi-dostali-25-a-15-let.A050218_134­248_krimi_mad
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-krimi/24883/v-teto-vane-obeti-ctvrtili-varili-je-v-hrnci.html

Odpovědi
zjentek

Ne, by byl okamžitě vyřazen z boje a to tak, že:

  1. byl by těžce zraněný, ovšem neschopný dalšího pohybu
  2. byl by mrtev (v případě výskytu faktoru zvaného smůla)

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Mravenec

Filip Právě proto už vůbec nechápu, proč si je Knorr a Kiss vzali domů, jako podnájemníky, nebo prostě do úschovy. Takové přívětivé tváře přece doma nechceš a už vůbec bys neměl být v klidu, když tě jeden z nich flákne vázou do hlavy. 😂😂

Já bych po takovém úderu okamžitě utekl, bojoval, cokoliv. Určitě bych s ním nešel do koupelny, i kdyby mu z očí zářila pravdomluvnost. 😂

zjentek

Brablenče, jak je možný že máš v určitých oblastech života takový mezery? Přece i když dokořán otevřeš dveře světu, mentálně jsi (MUSÍŠ BÝT) pořád nad takovými situacemi. Tzn. jsi nastaven tak, že s nimi v jednom kuse počítáš, vnitřně bojuješ! Nelze se za á zavřít realitě úplně, někam do bubliny anebo za bé rezignovat na život a zdraví, když se už teda do reality nevědomky dostaneme. Rada zní, buď vlčák! Nebuď naivní jako ten válečný štváč Fiala, který také netuší, jak krutá bývá odezva reality na naši vlastní nepřipravenost, nedostatek zkušeností, častou provokaci a především pak pomýlenou představu pomýlených mazánků, že reálný život není boj!

Filip84

Mravenec: jsou čtyři možnosti, co mne tedy napadají, určitě to neber jako taxativní výčet, no, pokusím se je osvětlit😅:

  1. Většina zájmových osob umí relativně dobře manipulovat a působit na city, to je jedna stránka věci. U nás je obecně známým faktem, že naši lidé příliš neoplývají zdravým sebevědomím, to je druhá stránka věci. Když se tyto dvě subjektivně objektivní vlastnosti spojí dohromady, tak drban maže zamindrákovanci med kolem huby, zamindrákovanec je v sedmém nebi, a je v podobném Rauschi, jako by byl zamilovaný. Když se potom stane něco takového, jak popisuješ, tak u toho zamindrákovance se dostaví šok, který je ale následně okamžitě uložen do nevědomí a vystřídán affirmací do nevědomí, která omlouvá agresora. Je to jeden z nosných principů, na kterých funguje Stockholmský syndrom.
  2. Ať mír dál zůstává s touto krajinou!“, „Ti Patánci jsou velmi milý kmen, musíme k nim být vlídní, až přijdou! Blbost, musíme střílet!“ Prostě velmi naivní lidé, pravda & láska, naivní představa, že všecko jde řešit po dobrém. Jsou to typy lidí, co by, kdyby nás, dejme tomu, napadla RF, šli s buchtama za Ivanem a Vasilem, a asi by jim to nedošlo ani tehdy, když by je Vasil držel a Ivan strkal do prdele násadu od polní lopatky (vzpomněl jsem si na film Chrustaljove, vůz!, 1998). Oni by byli s to ještě toho Ivana s Vasilem omlouvat, že to je, vlastně, jejich vina, že k nim byli málo vlídní, málo pohostinní, špatně je uvítali, asi se jich něčím dotkli etc. etc. etc.
  3. Já ti nevím, jestli měl Freud pravdu a opravdu je sexualita prakticky za vším. Nevím. Já, jako necyklopedista, vím, že kalhotky nejsou nejdůležitější věc na světě, ale mají k ní sakra blízko, ale tohle prostě nevím. Víme ale, že sexuální pud patří mezi nejsilnější pudy člověka, že jsme extrémně „mrdavý“ druh, proto bych se nedivil, kdyby mohl potlačený sexuální pud za spoustu věcí. Ten poškozený může mít latentní, nevědomé, sexuální tužby, a protože jsou nevědomé, tak je má neukojené. Logicky, když o nich neví. Kdyby o nich věděl, tak by zkusil, třeba by zjistil, že to bylo úplně mimo a byl by spokojený. Takto neví. A tím, co se stalo, mohl být nějaký sexuální blok „podrážděn“, takže on to může vnímat, nakonec, podvědomě. Ona nějaká forma S/M praktik je příjemná asi většině lidí, vždyť to je velmi stará věc, která se vůbec nemění. A většina lidí o této své náklonnosti nemá ani ponětí. Třeba.
  4. Alkohol, piko, tráva, co já vím. Ne, že by ten poškozený, nebo činec, byli Ausgerechnet v tu chvíli pod vlivem, to ani nemusí být. Ale oni mohou být právě „divní“, když mají po, po chlastačce, po zhulení, atp. Spousta smažek je nejnebezpečnější právě když nemá na dávku.

A u zájmových osob to bývá, docela bisarní, kombinace několika, všech, nebo i jiných, faktorů.

Mravenec

To je pravda, to už by smysl dávalo. Ono taky rozumný člověk si nevezme takové dva „klučíky“ pod střechu, zadarmo, no… 😂

Filip84

A kdo je rozumný člověk? Nebo co to rozumný člověk znamená?

Máš spoustu velice inteligentních lidí a nemusí to být nutně technici, kteří jsou velice neohrabanými sociálními slony.

To nemusí být nutně absolvent pomocné školy, naopak, a může to skončit takto nebo podobně. Nevědomí je svině! 😅