Prochellie

Kdyby váš dům hořel, co by jste zachránili?

Berte na vědomí, že máte málo času a že rodina a domácí mazlíčci jsou již v bezpečí.

Nejlepší odpověď
Drap

To jsou úvahy k ničemu. Mám zkušenost s vyhořením. Je to taková situace, že člověk nemá čas přemýšlet o tom, co by měl zachránit. Dobré je zachránit peníze, doklady, cokoli co má nějakou cenu.
Nikomu takovou zkušenost nepřeji a lépe na takové věci ani nemyslet

Další odpovědi
Rocker

Určitě alba s fotkama,počí­tač,kde jsou další fotky a Betlém po dědovi.Všechno ostatní se dá znovu koupit.

anonym

Tak s tím už zkušenost mám, takže pokud se podaří…doklady, cennosti, ale jen pokud vím přesně, kde to je, kdybych měla hledat, zdržovat se tím, tak v žádném případě, nestojí zato riskovat kvůli ničemu, jde o život, takže pryč a co nejrychleji.

led

V případě požáru kromě volání záchranáře, hasiče, policii (stačí volat hasiče, oni už zajišťují ostatní složky), nemusíte volat osobně, ale oslovit (dát příkaz!) kohokoliv přítomného s telefonem
1 – zajistit (osobně, s pomocí dalších lidí) bezpečnost všech živých tvorů, tedy nejen lidí, ale hlavně lidí, pozor, nejen z hořícího bytu, ale z celého domu. Všichni musí hořící dům opustit na bezpečnou vzdálenost, tj. vzdálenost rovnou alespoň výšce domu. (padající předměty)
2 – doklady (těžko se pak vybavují), někdy lékaři jsou zkostnatělí a bez průkazu zdravotní pojišťovny vás nechtějí ošetřit (skutečný případ)
3 – pokud je ve vašich možnostech, lokalizovat požár , tj. zabránit šíření ohně
4 – pokud se dá, zajistěte (nemusíte vy osobně , dejte příkaz !) přístupové cesty pro hasiče
5 – až teď uvažujte o majetku, který je třeba zachránit .
6 – snažte se zabránit panice ! i vlastní …
Jak vidíte úkolů je více než dost , než abyste přitom mysleli, co máte z majetku zachránit . Hlavní je život a bezpečí lidí! Majetek se dá nahradit, lidský život ne. Při požáru neproste, přikazujte! Lidé většinou poslechnou.
zdroj : vlastní zkušenost

Jak píše Drap, v případě požáru všechny nabiflované, čtené, viděné poučky vypadnou z hlavy, zbývá už jen vaše osobní reakce na požár.
Doplňuji:
Zapoměla jsem, vidíte tá panika, vypněte elektřinu a plyn. Nepoužívejte výtah.

mosoj

Peníze doma žádné nemám, zlato je již dávno zakopané a ostatní nestojí za řeč.

mandat

Sebe.

huxa

Schovanou flashku.

Peníze, šperky a auta.

Radomír.cz

Nejdříve bych zachránil osobní doklady a notebook. Domácí mazlíčky nemám, ale kdybych měl, určitě bych je zachránil. Pak kdyby se Mi někde vlezly rostliny. A samozřejmě rodinné příslušníky.

marci1

Snažila bych se co nejrychleji dostat do bezpečí, tedy snažila bych se zachránit sebe.

Hamon

Krabici ve skrini vedle vchodovych dveri. Mam tam vse tezko postradatelne. Na ostatnim nelpim/muzu znovu ziskat/je zalohovane.